Dzisiaj jest środa, 17 stycznia 2018 roku. Imieniny: Antoniego i Rościsława.
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
Rewitalizacja
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
LPR 2009-2015
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

O uzależnieniach w Żabienku

2016-07-11 14:07:31

W świetlicy wiejskiej w Żabienku odbył się festyn integracyjny realizowany w ramach projektu pn.: „Twoje zdrowie jest cenne, nie marnuj go uzależnieniem”, którego inicjatorem było miejscowe Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Promyk Nadziei”.


- Założeniem zadania było zachęcenie do brania odpowiedzialności za własne zdrowie i życie oraz reagowanie na to co się dzieje w najbliższym otoczeniu, a także kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw zgodnych z wartościami, jakie chcemy reprezentować - powiedziała prezes Barbara Lech.

W trakcie festynu uczestnicy odbyli m.in. warsztaty profilaktyczne z pogadanką, którą poprowadziła pedagog Ewa Wypijewska oraz rodzinnie malowali plakaty do hasła „Gdzie szukać pomocy gdy zdarzają się problemy zwłaszcza z uzależnieniem”.

Prace oceniała komisja w składzie: Ewa Wypijewska, Jolanta Gębala, Jadwiga Nawrocka, Małgorzata Filipek i Barbara Lech.

Pierwsze miejsce przypadło rodzinie Wiśniewskich, drugie rodzinie Furdali, trzecie miejsce rodzinie Warchał, a czwarte rodzinie Maruszak.


Dużą atrakcją dla najmłodszych był Królik Baks i klauny, które dotarły z „Wesolandii” z Bydgoszczy. Animatorki Emilia Neunert i Aleksandra Szopińska przeprowadziły zabawy i konkurencje sprawnościowe, a taniec nowoczesnego baletu zaprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej z Wylatowa: Julita Piechnik, Karolina Lech i Justyna Mazurek.


Zadanie zostało realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mogilnie.


21438_t.jpg 21439_t.jpg

21440_t.jpg 21441_t.jpg

21442_t.jpg 21443_t.jpg


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino
Plan miasta