Dzisiaj jest środa, 24 października 2018 roku. Imieniny: Rafała i Marcina.
PROJEKTY UE
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Uzależnieni inaczej - Stowarzyszenie Jarzębina podsumowało swój projekt

2015-08-19 12:49:09

W dniach 10-16 sierpnia, Stowarzyszenie Jarzębina w Strzelcach realizowało wakacyjny projekt pn. „Uzależnieni inaczej … wyrażam siebie poprzez kulturę i sztukę”. Współorganizatorami byli Mogileński Dom Kultury i miejscowa rada sołecka.Przedsięwzięcie zainicjowało spotkanie, na którym najmłodsi mieszkańcy Strzelec, Krzyżanny, Ratowa i Lubieszewa (łącznie 40 osób) wysłuchali opowiadań dotyczących bezpieczeństwa. Następnie wykonały rysunki oraz plakaty promujące bezpieczne zachowanie podczas wakacji, jak również w relacjach z rówieśnikami. Kolejnym elementem projektu były zajęcia kulinarne promujące zasady zdrowego odżywiania. Uczestnicy wykonali kolorowe kanapki oraz sałatki owocowe. W ramach przedsięwzięcia odbyły się również kreatywne warsztaty plastyczne pt. „Przedmioty i ozdoby z gliny oraz różnych materiałów”, które poprowadziła Małgorzata Radtke z Muzeum Ziemi Mogileńskiej z siedzibą w Chabsku. W rezultacie powstały zestawy pięknej biżuterii średniowiecznej a także makieta strzeleckiego kościoła wykonana z gliny i naturalnych materiałów.


Wiele radości dzieciom sprawiła wizyta w mogileńskim kinie „Wawrzyn”, gdzie obejrzały film KOKO-SMOKO.

W niedzielne popołudnie, 16 sierpnia organizatorzy wraz z uczestnikami oraz zaproszonymi gośćmi podsumowali projekt. Zadbano o to, by każdy uczestnik na zakończenie otrzymał upominek, który wręczał przewodniczący GKRPA Mirosław Kuss.


- Celem naszego zadania było promowanie i propagowanie działań mających na celu ochronę przed uzależnieniami oraz wskazanie dzieciom i młodzieży kierunek pozytywnego postępowania, stosowanie odpowiednich norm społecznych i kulturowych – mówi koordynator przedsięwzięcia Ewa Szarzyńska.


W realizację projektu włączyły się: Wiesława Poturalska, Magdalena Matusiak, Małgorzata Łoś, Agata Bonkowska, Natalia Kamzelewska, Elżbieta Mikołajewska, Renata Mocna.


17807_t.jpg 17808_t.jpg

17809_t.jpg 17810_t.jpg

17811_t.jpg 17812_t.jpg

17813_t.jpg 17814_t.jpg

17815_t.jpg 17816_t.jpg

17817_t.jpg 17818_t.jpg


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino