Dzisiaj jest czwartek, 15 listopada 2018 roku. Imieniny: Alberta i Leopolda.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Żywa lekcja historii

2015-08-10 10:47:59

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Promyk Nadziei” w Żabienku zorganizowało wycieczkę do Muzeum Piernika i Domu Legend Toruńskich w Toruniu. Organizatorzy pokazali, że nawet podczas wakacji można przyjemnie spędzić czas na przykład ucząc się historii.


W wyjeździe wzięły udział dzieci i młodzież z Żabna, Żabienka, Wylatowa, Targownicy, Krzyżownicy, Czarnotula, Kwieciszewa, Wszednia i Mogilna.


Najpierw uczestnicy wycieczki przenieśli się w magiczny świat XVI-wiecznej piernikarni. Pod okiem Mistrza Piernikarium, Strażnika Pawła i Wiedźmy Korzennej wyrabiali ciasto, wykrawali: aniołki, podkowy, serca, dzwony i piekli w starodawnym piecu. Następnie, w Domu Legend Toruńskich mogli się przebrać i w niecodzienny sposób wykonywać różne zadania. Tam, dało się poczuć magię legend np.: o królu Władysławie Jagielle, o Krzyżakach, Flisaku, Magicznym Dzwonie czy Więziennej Klatce.


- Mimo upału wizyta w Toruniu bardzo się udała. Dzieci miały pełną wrażeń lekcję historii i na pewno zapamiętają ten dzień wakacji na bardzo długo - powiedziała prezes Barbara Lech.


Uczestnicy mieli zapewnione bilety wstępu oraz ciepły posiłek. Podczas wyjazdu przez cały czas znajdowali się pod opieką kierownika wycieczki Barbary Lech oraz opiekunek: Aldony Bubak, Katarzyny Lech-Furdal, Justyny Nawrockiej i Sylwii Lech.


Wycieczka była dofinansowana ze środków z Gminy Mogilno i Powiatu Mogileńskiego.


17768_t.jpg 17769_t.jpg

17772_t.jpg 17771_t.jpg

17773_t.jpg 17770_t.jpg

17767_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino