Dzisiaj jest czwartek, 15 listopada 2018 roku. Imieniny: Alberta i Leopolda.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Żegnamy druha Ryszarda Fredyka

2015-04-09 13:47:52

Wczoraj, w wieku 75 lat zmarł podharcmistrz Ryszard Fredyk - komendant Kręgu Starszyzny Harcerskiej im. harcmistrza Henryka Mazurkiewicza przy Komendzie Hufcu ZHP w Mogilnie. Był przyjacielem wielu środowisk harcerskich Wielkopolski i Kujaw.


Ryszard Fredyk urodził się 1 marca 1940 r. w Strzelnie. Był absolwentem miejscowego Liceum Ogólnokształcącego. Swoje życie zawodowe rozpoczął w Mogileńskiej Fabryce Mebli Tapicernia w Strzelnie. Służbę wojskową odbył w Marynarce Wojennej. Od 1976 roku wraz z żoną i dziećmi zamieszkał w Mogilnie. Był pasjonatem harcerstwa. Uczestniczył w wielu biwakach i obozach, zdobywając liczne sprawności Po przejściu na emeryturę w 1982 r. aktywnie włączył się w życie kręgu starszyzny harcerskiej. Dał się poznać jako organizator obozowej akcji letniej dla młodzieży przygotowując i obsługując obozy w stanicy harcerskiej w Chałupskach nad Jeziorem Wiecanowskim.

W 2011 r. jako Komendant stanął na czele drugiej drużyny Kręgu Starszyzny Harcerskiej przy Hufcu ZHP w Mogilnie. Skupił wówczas wokół siebie mogilnian, strzelnian i poznaniaków o mogileńskich korzeniach. Brał udział w corocznych zlotach w Skulsku, a ostatnio również zaangażował się w powstanie harcerskiej drużyny żeglarskiej przy mogileńskim gimnazjum. W lutym, podczas Dnia Myśli Braterskiej druh Ryszard Fredyk nominowany został na podharcmistrza.


Pogrzeb śp. Ryszarda Fredyka odbędzie się w sobotę (11 kwietnia) o godz. 15.00 na mogileńskim cmentarzu.

16499_t.jpg

źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino