Dzisiaj jest piątek, 14 grudnia 2018 roku. Imieniny: Alfreda i Izydora.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

50 lat KGW w Dzierzążnie

2014-12-08 14:30:27

W piątek, 6 grudnia panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dzierzążnie wraz z zaproszonymi gośćmi świętowały złoty jubileusz. W uroczystości wziął udział również burmistrz Mogilna Leszek Duszyński.


Oficjalnie koło rozpoczęło działalność w kwietniu 1960 r. Przewodniczyły mu kolejno panie: Rozalia Górska, Łucja Janasek, Krystyna Bicka, Krystyna Górska, Kazimiera Kwiatkowska i obecnie Lidia Górska.


Od początku swego istnienia organizacja uczestniczyła we wszystkich przedsięwzięciach i pracach podejmowanych przez Powiatową i Gminną Radę KGW. Były to m.in.: zbiorowy zakup drobiu ze sztucznego wylęgu, konkursy warzywno-kwiatowe, odchowu drobiu i prosiąt, pogadanki lekarzy, weterynarzy, kursy gospodarstwa domowego, wycieczki turystyczno-krajoznawcze i inne.

W ciągu tych lat koło może poszczycić się I miejscem w powiatowym konkursie „Więcej owoców, warzyw i kwiatów” oraz powstaniem amatorskiego śpiewaczego zespołu artystycznego. W 1997 r. jako pierwsze w gminie zostało objęte programem „Ekologiczne zagospodarowanie wiejskiej zagrody”, w którym panie nauczyły się segregacji odpadów, przygotowania kompostowników.


Obecnie panie spotykają się na okolicznościowych imprezach, organizują wycieczki dzieci i dorosłych, biorą udział w dożynkach oraz czynnie pomagają osobom potrzebującym. Ich pracę inicjuje zarząd w składzie: Lidia Górska – przewodnicząca, Beata Heidrych, Alicja Wolkiewicz, Anna Paluch i Agnieszka Wolkiewicz.


15027_t.jpg 15028_t.jpg

15029_t.jpg 15030_t.jpg

15031_t.jpg 15032_t.jpg

15033_t.jpg 15034_t.jpg

15035_t.jpg 15036_t.jpg


Zdjęcia zamieszczone w artykule chronione są prawem autorskim. Zabronione jest kopiowanie, powielanie, wykorzystanie w jakiejkolwiek formie (szczególnie publikacji na stronach WWW) bez zgody Urzędu Miejskiego w Mogilnie (ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych Dz.U. z 2006 r., Nr 90, poz. 631).

źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino