Dzisiaj jest wtorek, 25 września 2018 roku. Imieniny: Aurelii i Władysława.
PROJEKTY UE
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Będą wspominać …

2014-09-04 14:35:49

„Warsztaty dziennikarskie w pigułce”- to temat projektu półkolonii zrealizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Nasza Przyszłość” w Żabnie. Jego głównym celem było przybliżenie najmłodszym poprzez zabawę językiem i słowem świata mediów.


W programie zajęć odbyły się spotkania z polonistką Elżbietą Sarnowską, fotografem Adrianem Samulem, dziennikarką Joanną Świetnicką. Pomysłodawcą i koordynatorem zadania była Małgorzata Małecka prezes stowarzyszenia.


Pięciodniowe zajęcia odbywały się w miejscowej świetlicy wiejskiej i dotyczyły nauki pisania i redagowania tekstu, przeprowadzania wywiadów, robienia zdjęć fotoreporterskich, redagowania szkolnej gazetki, nagrywania materiałów radiowych i krótkich filmów.

W ramach zadania dzieci pojechały do Bydgoszczy do redakcji Gazety Pomorskiej, gdzie zobaczyły dziennikarzy przy tworzeniu materiałów do wydania gazety. Miały również możliwość porozmawiania z Ewą Abramczyk-Boguszewską zajmującą się tematyką szkolną, Jerzym Chamierem- Gliszczyńskim szefem działu graficznego, Adamem Szczęśniakiem kierownikiem działu sportowego. Miłym akcentem wizyty były drobne upominki, jakie otrzymały dzieci na pamiątkę tej wizyty. Ponadto, uczestnicy projektu zwiedzili gmach Regionalnej TVP w Bydgoszczy. Elwira Ziółkowska oprowadzająca dzieci opowiadała o pracy w telewizji.


Dzieci biorące udział w wycieczce:

Maria Toda, Kamil Stankiewicz, Marika Stankiewicz, Emilia Grzegorek, Zuzanna Tabaczka, Aleksandra Tabaczka, Mikołaj Sikorski, Wiktoria Kortas, Michał Kurek, Damian Kurek, Karolina Prus, Weronika Prus, Karolina Małecka, Mateusz Woda, Oliwia Grotnik, Jakub Wisz, Eryk Pietrzykowski, Mateusz Pietrzykowski, Jan Redzik, Mikołaj Redzik, Kamil Mazurek, Marta Maruszak.


Opiekę nad dziećmi sprawowały Aneta Tabaczka, Regina Grzegorek, Joanna Stankiewicz, Agnieszka Kurek, Weronika Grzegorzewska, Urszula Prus, Ewa Kędzierska, Agnieszka Redzik, Katarzyna Maruszak oraz Małgorzata Małecka.


Na zakończenie zadania przygotowano artykuł i reportaż z półkolonii. Ostatni dzień dzieci spędziły na zabawach sportowych prowadzonych przez Dorotę Łuczyszyn nauczycielkę z SP nr 3 w Mogilnie, które odbyły się w parku dworskim w Żabnie. Każde dziecko także otrzymało upominki i słodycze, a rodzice przygotowali pyszne słodkości i kiełbaski z grilla.


Środki pochodziły z dotacji Powiatu Mogileńskiego otrzymane w ramach zadania nauka, edukacja, oświata i wychowanie /Organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w formie stacjonarnej i wyjazdowej/. Współorganizatorem przedsięwzięcia była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mogilnie.


14213_t.jpg 14214_t.jpg

14215_t.jpg 14216_t.jpg

14217_t.jpg 14218_t.jpg
źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino