Dzisiaj jest niedziela, 18 listopada 2018 roku. Imieniny: Anieli i Romana.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

W Żabienku działają przeciw uzależnieniom

2014-08-01 09:01:29

26 lipca w świetlicy wiejskiej w Żabienku odbył się pierwszy etap realizacji projektu pod nazwą „Otwórz oczy – rodzinnie przeciw uzależnieniom”.W trakcie spotkania odbyła się pogadanka, pokaz multimedialny oraz zabawy na temat uzależnień przygotowane przez Ewę Wypijewską. Uczestnicy m.in. wypisywali powody sięgania po używki, z rozsypanki wyrazowej układali drogę do uzależnienia. Nie zabrakło również występu kabaretu, który w składzie: Jagoda Sikorska, Patryk Górny i Paweł Gębala programem pn. „Stop uzależnieniom” w zabawny sposób przedstawili temat ochrony zdrowia i profilaktyki uzależnień. Niespodzianką dla wszystkich uczestników był wielki tort z napisem RODZINA. Rodzinnie i indywidualnie wykonywano plakat profilaktyczny w konkursie plastycznym, którego hasło brzmiało: „Rodzina bez uzależnień". Prace konkursowe oceniła komisja w składzie: pedagog Ewa Wypijewska, członek rady sołeckiej Żabna Teresa Marmucka - Lalka i członek kabaretu Patryk Górny.

Wyniki konkursu: w kategorii rodzina

1. rodzina Wiśniewskich z Żabienka

2. rodzina Szalaty z Wylatowa ,

3. rodzina Lech z Żabienka.

W kategorii indywidualnej:

1. Kinga Nadolińska z Czarnotula,

2. Bartosz Nawrocki z Żabienka,

3. Marta Maruszak z Żabna.

– Nudę w wakacje wyjątkowo łatwo można urozmaicić sobie nałogiem. Dlatego takie spotkania organizujemy corocznie właśnie w okresie wakacji. Od wielu już lat mają one na celu zminimalizować chęci sięgania po różne używki. Mam nadzieję, że uczestnicy tych spotkań zapamiętają zwłaszcza groźne skutki uzależnień – mówi koordynator projektu Barbara Lech

.

Drugi etap projektu zaplanowany został na zakończenie wakacji tj. na 30 sierpnia. Tego dnia na boisku i placu zabaw odbędzie się festyn integracyjny z atrakcjami dla najmłodszych m.in. z dmuchaną zjeżdżalnią i grillem.

Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Rozwoju wsi ,,Promyk Nadziei” w Żabienku. Koordynatorem projektu jest Barbara Lech. Komitet organizacyjny tworzą: Małgorzata Filipek, Jadwiga Nawrocka, Stanisław Wiśniewski i Paweł Gębala.


Zadanie jest realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mogilnie.


14014_t.jpg 14017_t.jpg

14016_t.jpg 14015_t.jpg


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino