Dzisiaj jest poniedziałek, 28 września 2020 roku. Imieniny: Marka i Wacława.
Unia Europejska
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Biblioteczny sposób na kwarantannę i siedzenie w domu

2020-03-24 09:44:38

Mogileńskie bibliotekarki życzą swoim czytelnikom zdrowia i wytrwałości i żeby przetrwać ten trudny czas kwarantanny i siedzenia w domach zapraszają do korzystania z najnowszych ofert, które przygotowały.


Wszystkich, którzy chętnie korzystali z organizowanych w mogileńskiej placówce spotkań autorskich na swoją stronę internetową zaprosił Empik

https://news.empik.com/89547-empik-zaprasza-na-trzy-spotkania-autorskie-online


Do Ula z książkami można udać się każdego dnia, by odbyć codzienne przeciwwirusowe spotkanie literackie https://www.facebook.com/unia.literacka/

Z odsieczą bibliotekom, w których wyczerpał się marcowy zapas, przyszła platforma Legimi, która w czasie epidemii oferuje możliwość z korzystania bezpłatnych kodów dostępu do ebooków przez 30 dni https://www.legimi.pl/kod/x3pv4/.


Różnorakie oferty biblioteczne znajdują się również na http://lustrobiblioteki.pl/2020/03/proste-dzialania-w-social-mediach-dla-bibliotek-nie-tylko-na-czas-koronawirusa/ oraz https://swiatbibliotek.pl/przeglad-inicjatyw-bibliotecznych-realizowanych-online-w-czasie-pandemii/ Korzystając ze strony można wziąć udział w zajęciach bibliotecznych dla dzieci, posłuchać książek w interpretacji bibliotekarzy zwiedzić zakątki bibliotek niedostępne dla czytelników, można także skorzystać z listy dostępu do bibliotek krajowych i zagranicznych, które oferują zbiory on-line. Biblioteki cyfrowe dostępne są nawet w czasach epidemii.


Wszystkie dzieci i młodzież zachęcamy do korzystania z bezpłatnej oferty platformy wolnelektury.pl. Studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych zcpraszamy do korzystania z kodów dostępu do platformy IBUK Libra, które na życzenie biblioteka wyśle mailem lub poda telefonicznie.


Dla najmłodszych specjalną ofertę przygotowało wydawnictwo Greg, które w związku z panującym obecnie zagrożeniem udostępnia za darmo e-book ze zbiorem opowiadań i wierszy, podejmujących temat chorób i wirusów.


Bibliotekarze w Mogilnie na bieżąco kupują nowe książki, zachęcamy do składania propozycji zakupów na adres dzialgromadzenia@gmail.com lub dzialgromadzenia@mbp.mogilno.pl. Książki zamówione przez Państwa będą rezerwowane dla osoby zamawiającej więc prosimy o padanie imienia i nazwiska i ewentualnie numeru karty bibliotecznej. Warunkiem zakupienia książki jest jej dostępność w hurtowni zaopatrującej placówkę.

32318_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino