Dzisiaj jest sobota, 16 lutego 2019 roku. Imieniny: Danuty i Juliany.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Wakacje w bibliotece

2017-08-07 08:32:20

Od 25 lipca do 3 sierpnia w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie odbywały się wakacyjne zajęcia dla dzieci.Pierwszego dnia „Wakacji w Bibliotece” dzieci brały udział w zabawach integracyjnych, "pakowały plecaki i walizki" wybierając rzeczy, które chciałyby zabrać ze sobą w podróż, kolorowały, grały w kręgle i gry planszowe.


W środę tematem zajęć była podróż wzdłuż Wisły. Dzieci uczestniczyły w zabawie integracyjnej "okręt", uczyły się rysować statek, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, szukały książek o nadwiślańskich miastach i tworzyły miniatury łódek.

Kolejnego dnia uczestnicy bibliotecznych wakacji mieli okazję by spotkać się z Grzegorzem Strękiem, regionalnym poetą ze Strzelna i autorem bajek dla najmłodszych. Zaproszony gość przeczytał dzieciom odmienioną wersję "Czerwonego Kapturka" pt. "Jak Czerwony Kapturek zresocjalizowała wilka, czyli jak naprawiła mu serce i uratowała".

Podczas drugiego tygodnia, wakacyjnych spotkań w bibliotece, młodzi bywalcy poznali Malutką Czarownicę, bohaterkę książki Otfierd Preussler.

W środę 2 sierpnia tematem przewodnim był hip-hop a atrakcją warsztaty break dance. Zajęcia taneczne prowadził Arkadiusz Renk.

W czwartek 3 sierpnia w bibliotece odbyły się ostatnie zajęcia wakacyjne. Dzieci obejrzały krótką prezentację multimedialną i poznały ciekawostki dotyczące Gruzji. Wysłuchały także audiobooka z baśnią gruzińską.

Każdego dnia niewątpliwą atrakcją była sala gier interaktywnych.


25226_t.jpg 25227_t.jpg

25228_t.jpg 25229_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino