Dzisiaj jest czwartek, 17 stycznia 2019 roku. Imieniny: Antoniego i Rościsława.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

2017-03-17 14:56:55

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie pod koniec 2016 r. po raz drugi przystąpił do ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Wielka Liga” i Szkołę Podstawową nr 1 w Katowicach.


Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VI szkół podstawowych, składał się z trzech etapów. Uczestnicy wypożyczali w bibliotece książki z listy konkursowej i odbierali do nich formularze z pytaniami. Następnie rozwiązywali testy w domach podczas rodzinnego czytania, a wypełnione formularze zwracali do biblioteki. Odpowiedzi zostały ocenione przez pracownice placówki zgodnie z formularzami zamieszczonymi na stronie http://wielka-liga.pl


Pierwszy etap Wielkiej Ligii Czytelników na szczeblu bibliotecznym już za nami. Spośród uczestników konkursu wyłoniono trójkę zawodników w poszczególnych kategoriach, którzy uzyskali maksymalną liczbę punktów, co zakwalifikowało ich do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się 21 kwietnia 2017 r. Następnie 15 najlepszych drużyn wystąpi w turnieju finałowym 27 maja 2017 r. w Katowicach.


Wszyscy uczestnicy etapu bibliotecznego otrzymali podziękowania.


Głównym celem konkursu było promowanie czytelnictwa wśród rodzin, kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy, rozbudzanie umiejętności poszukiwań literackich i zainteresowania literaturą, rozwijanie umiejętności uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania informacji, kojarzenia faktów, zdolności językowych. oraz promowanie twórczości dla dzieci.


W półfinale zmagać się będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie: w przedziale wiekowym klas I-III: Dominika Karczmarz, Weronika Bednarz i Marcel Nowicki, z klas IV-VI Wiktoria Śniegowska, Amelia Rogala i Aleksandra Krzyżańska.


Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów czytelniczych.


źródło: nadesłano
nadesłał(a): MBP w Mogilnie
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino