Dzisiaj jest środa, 19 grudnia 2018 roku. Imieniny: Urbana i Dariusza.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Wystawa poświęcona twórczości Andrzeja Wajdy

2016-12-01 15:04:48

W mogileńskim parku, w pobliżu amfiteatru można już oglądać podświetlaną wystawę plenerową prezentującą twórczość Andrzeja Wajdy pn. „40/90”.Andrzej Wajda był jednym z najwybitniejszych polskich twórców filmowych, który przez 90 lat swojego życia wyreżyserował 40 filmów – stąd tytuł wystawy: 40/90.

Wystawa prezentuje w porządku chronologicznym wszystkie fabularne filmy Andrzeja Wajdy, które powstawały przez ponad 60 lat: od „Pokolenia” – debiutu z 1954 roku aż do „Powidoków” – najnowszego filmu o Władysławie Strzemińskim, który miał swoją premierę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni i będzie polskim kandydatem do Oscarów 2017.

Na planszach wystawy oprócz fotosów, werków i plakatów, znajdują się także fotokody odsyłające do fragmentów filmów i zwiastunów.

Wystawa powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, zrealizowana została przez Filmotekę Narodową we współpracy z wieloma instytucjami – przede wszystkim studiami filmowymi: Kadr, Zebra, Tor, a także CRF, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA i Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Teksty autorstwa prof. Krzysztofa Kornackiego są w języku polskim i angielskim. Tłumaczenie – Edyta Skrobiszewska, Paweł Włochacz i Simon Clare. Korekta – Maria Armata. Scenariusz, redakcja, wybór ilustracji i fragmentów filmowych – Natalia Chojna. Współpraca – Robert Jaczewski. Garfika – Ola Kot.

Koordynatorem wystawy w Mogilnie jest Mogileński Dom Kultury we współpracy z Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku.


22604_t.jpg

22605_t.jpg 22606_t.jpg

22607_t.jpg 22608_t.jpg


źródło: nadesłano
nadesłał(a): MDK
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino