Dzisiaj jest piątek, 22 lutego 2019 roku. Imieniny: Marty i Małgorzaty.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

„Ciekawski George” w miejskiej bibliotece

2016-11-18 10:57:07

„Ciekawski George” to mała niesforna małpka, ulubiony bohater wielu czytelników na całym świecie, stworzony przez amerykańskie małżeństwo Margret i A. H. Reyów.W tym roku małpka obchodziła swoje 75. urodziny. Z tej okazji 15 listopada b.r. w mogileńskiej bibliotece gościliśmy Annę Uszyńską – przedstawicielkę Wydawnictwa MODO, wydawcy serii książek o „Ciekawskim Georgu”, która przeprowadziła spotkania i warsztaty dla dzieci.


Podczas zajęć uczestnicy wysłuchali opowiadań o przygodach małpki z pokazem ilustracji. Poznały historię powstania roweru, od pierwszego, ciężkiego drewnianego pojazdu do współczesnych lekkich jednośladów. Wspólnie z gościem pogłębiali swoją wiedzę o planetach w Układzie Słonecznym. Obejrzeli bajkę o tym jak George odwiedził bibliotekę, poznając zasady pracy bibliotekarzy. W trakcie warsztatów dzieci wykonywały łódeczkę techniką origami.


W zajęciach udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wylatowie, Szkół Podstawowych Nr 2 i 3 w Mogilnie oraz wychowankowie Zespołu Placówek Specjalnych z Szerzaw wraz z wychowawcami.


Wszystkich zainteresowanych przygodami „Ciekawskiego Georga” zapraszamy do Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie.


22455_t.jpg 22454_t.jpg

22456_t.jpg 22457_t.jpg

22458_t.jpg 22459_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): MBP w Mogilnie
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino