Dzisiaj jest poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku. Imieniny: Olimpii i Łazarza.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Ostatnie spotkanie w czytelni biblioteki

2016-06-23 13:39:30

W środę, 22 czerwca b.r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie odbyło się spotkanie zamykające cykl „Cała Polska czyta dzieciom i mogileńscy bibliotekarze też”.Uczniowie klasy I c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie z opiekunkami: Marią Dziennik-Kowalską i Moniką Czarnecką mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, które po raz ostatni odbyły się w czytelni mogileńskiej książnicy przy ul. Narutowicza 1. (Ze względów organizacyjnych od września do czytelni będzie przeniesiona część księgozbioru z Oddziału dla Dzieci MBP w Mogilnie, który opuszcza dotychczasowy lokal przy Placu Wolności 22).


Pierwszoklasiści wysłuchali opowiadań „Przeprowadzka” i „Wielka ucieczka” ze zbioru Waldemara Cichonia „Cukierku, Ty łobuzie!” w interpretacji bibliotekarki Magdaleny Czerwińskiej. Po wysłuchaniu przygód tytułowego bohatera książki, kota Cukierka i pogadance na temat kociaków, ich ras i pielęgnacji, dzieci oglądały publikacje o futrzakach. Na podstawie czytanych fragmentów popularnych wierszy i bajek uczniowie zgadywali ich tytuły oraz odpowiadali na pytania związane z książką. Na koniec oglądali różnorodne pozycje wydawnicze dla dzieci i ozdabiały zakładki.


Spotkanie miało na celu popularyzację czytelnictwa, kształtowanie wrażliwości i wyobraźni dzieci, a przede wszystkim zachęcenie najmłodszych do korzystania z bogatej oferty literatury dla najmłodszych w naszej bibliotece.


21262_t.jpg 21263_t.jpg

21264_t.jpg 21265_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): MBP w Mogilnie
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino