Dzisiaj jest czwartek, 15 listopada 2018 roku. Imieniny: Alberta i Leopolda.
PROJEKTY UE
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Mogileńskie bibliotekarki czytają dzieciom

2016-06-17 08:38:15

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie cały czas są organizowane spotkania pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom i mogileńscy bibliotekarze też”, których inspiracją jest kampania społeczna pn. „Cała Polska czyta dzieciom”.


We wtorek, 14 czerwca w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie dla pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mogilnie. Uczniowie wysłuchali opowiadania "Księżniczka Adela szuka przyjaciela" autorstwa Jakuba Stworza w interpretacji Ewy Łanieckiej, a także wiersza Danuty Wawiłow "O Rupakach", który recytował ich kolega z klasy Franek Kaczmarek (uczeń, który zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu konkursu recytatorskiego klas I-III). Na koniec dzieci zwiedzały biblioteczne labirynty.


Natomiast w czwartek, 16 czerwca pierwszakom z klasy I d z mogileńskiej trójki opowiadanie „Tofik” ze zbioru „Nie martw się Cukierku!” Waldemara Cichonia przeczytała Adrianna Radek.

Po wysłuchaniu przygód bohaterów książek uczniowie zgadywali tytuły popularnych wierszy i bajek dla dzieci, odpowiadały na pytania związane z książką. W dalszej części zajęć oglądały książki i ozdabiały zakładki.


Celem spotkań była popularyzacja czytelnictwa, kształtowanie wrażliwości i wyobraźni dzieci, a przede wszystkim zachęcenie najmłodszych do korzystania z bogatej oferty literatury dla dzieci w naszych bibliotekach.


21199_t.jpg 21200_t.jpg

21201_t.jpg 21202_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): MBP w Mogilnie
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino