Dzisiaj jest piątek, 18 stycznia 2019 roku. Imieniny: Piotra i Małgorzaty.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Podsumowanie konkursu pięknego czytania

2016-06-10 11:58:50

W czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie odbył się finał Konkursu Pięknego Czytania fragmentów książki Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” zorganizowanego przez bibliotekę przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 w Mogilnie i Kołem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Mogilnie.


W konkursie udział wzięli uczniowie wszystkich szkół podstawowych gminy Mogilno, którzy rywalizowali w kategorii klas IV – VI. Uczestnicy czytali losowo wybrany fragment powieści „W pustyni i w puszczy” przygotowany przez organizatorów.


Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca: Adrianna Radek (pracownik MBP w Mogilnie), członkowie: Magdalena Sobczyńska (logopeda, pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mogilnie) oraz Grażyna Lewandowska (animatorka kultury, działaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mogilnie) po wysłuchaniu 23 uczestników przyznała I miejsce Jędrzejowi Wolskiemu (SP 3), II Marice Łuczak (SP 2) oraz III Jakubowi Kufri (SP 3), a także wyróżniła Nikolę Nowak (SP Strzelce), Igora Tomickiego (SP Wszedzień) i Eryka Woźniaka (SP Wszedzień).


Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mogilnie – audiobooki „Trylogii” Henryka Sienkiewicza oraz książki Anny Czerwińskiej-Rydel „Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu”, a wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy za udział.


Celem konkursu było kształtowanie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu, promowanie mody na czytanie i pokonywanie tremy w wystąpieniach publicznych.


Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy nauczycielom za przygotowanie dzieci.


Zadanie zostało dofinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mogilnie.


21080_t.jpg 21081_t.jpg

21082_t.jpg 21083_t.jpg

21079_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): MBP w Mogilnie
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino