Dzisiaj jest niedziela, 17 lutego 2019 roku. Imieniny: Donata i Łukasza.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

I Ogólnopolska Noc Bibliotek w Mogilnie

2016-06-09 10:31:33

4 czerwca w całej Polsce obchodzono Noc Bibliotek. W akcję promującą czytelnictwo i biblioteki włączyła się mogileńska książnica. W sobotę, w hali sportowej „Sokół”, która wkrótce zostanie zaadaptowana na potrzeby biblioteki zorganizowano Popołudnie Biblioteki, gdzie doskonale bawili się uczniowie ze Szkół Podstawowych z Wylatowa i Strzelec.


Uczestnicy spotkania integrowali się podczas zabaw ruchowych, wysłuchali opowiadania Zofii Staneckiej „Basia i wolność”, której treść nawiązywała do obchodzonej tego dnia rocznicy polskiej wolności. W przerwie między zajęciami wszyscy kosztowali słodycze i napoje w „Bufecie Sowy”. W grupach ilustrowali techniką collage legendy o Mogilnie, a autorzy najciekawszych prac otrzymali drobne upominki.


Następnie uczestnicy zapoznali się z popularnymi książkami dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Wolno czytać!”, gdzie wędrując szlakiem publikacji dotarli do najstarszej książki w zbiorach biblioteki – „Biblii” pochodzącej z 1710 roku.


Na zakończenie wszyscy udali się spacerem do pobenedyktyńskiego zespołu klasztornego w Mogilnie na wieczorne zwiedzanie. Podczas wycieczki korytarzami i kryptami kościoła uczestnicy Popołudnia Biblioteki wysłuchali krótkiej historii klasztoru opowiedzianej przez przewodnika, a na pożegnanie każdy otrzymał okolicznościową monetę z wybitym wizerunkiem klasztoru.

Ponad tysiąc bibliotek w naszym kraju włączyło się w akcję, by pokazać, że wolno i warto czytać, a najlepiej w bibliotece.


21058_t.jpg 21059_t.jpg

21060_t.jpg 21061_t.jpg

21063_t.jpg 21062_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): MBP w Mogilnie
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino