Dzisiaj jest wtorek, 13 listopada 2018 roku. Imieniny: Stanisława i Mikołaja.
PROJEKTY UE
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Randka z małym księciem

2016-02-18 09:23:19

12 lutego, z inicjatywy Stowarzyszenia Jarzębina w Strzelcach przy współpracy z radą sołecką oraz dyrekcją i gronem pedagogicznym z miejscowej szkoły odbyło się walentynkowe spotkanie z książką zatytułowane "RANDKA Z MAŁYM KSIĘCIEM".


Celem spotkania było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz idei czytelnictwa wśród mieszkańców Strzelec oraz sąsiednich miejscowości. Strzeleccy miłośnicy książki wysłuchali krótkiego wykładu na temat korzystnego wpływu czytania, który wygłosiła Irena Gazdulska- opiekun biblioteki szkolnej.


Podczas spotkania odbył się konkurs polegający na głośnym czytaniu książki "MAŁY KSIĄŻĘ" i udzieleniu poprawnych odpowiedzi. Konkurs przygotowała i prowadziła Katarzyna Sterymska z miejscowej szkoły. Z tekstem książki najlepiej sobie poradzili:Aleksandra Nowakowska, Elżbieta Mikołajewska, Wiesława Poturalska oraz Magdalena Matusiak i Mariusz Ostrowski. Wszyscy otrzymali nagrody książkowe. W trakcie spotkania czytano także najpiękniejsze cytaty z "MAŁEGO KSIĘCIA", które każdy uczestnik otrzymał na pięknych walentynkach przygotowanych przez Renatę Mocną. Ponadto uczestnicy "Randki z Małym Księciem" wsparli biblioteką szkolną nabywając w formie licytacji zakładki do książek przygotowane przez uczniów w ramach konkursu szkolnego.


Spotkanie zainicjowało również akcję WYMIEŃMY SIĘ KSIĄŻKĄ. Każda chętna osoba, która przyniosła na spotkanie przeczytaną przez siebie książę, mogła zabrać do domu inną.


Akcja pomoże wymienić czytelnikom przeczytane już książki na inne, ponieważ taka wymiana to najprostszy i najtańszy sposób na zdobycie nowych lektur mówi prezes stowarzyszenia Ewa Szarzyńska.


19713_t.jpg 19714_t.jpg

19715_t.jpg 19716_t.jpgźródło: nadesłano
nadesłał(a): gosc
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino