Dzisiaj jest wtorek, 2 marca 2021 roku. Imieniny: Heleny i Pawła.
Unia Europejska
Szczepienia-COVID-19
1 % podatku
KWIECISZEWO BOISKO
SPIS 2021
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Muzyka Pozaradiowa w Mogilnie

2008-06-03 13:19:03

Kolejny koncert z cyklu Muzyki Pozaradiowej już za nami. Przez 4,5 h w Magazynie Zbożowym GS dla fanów muzyki gitarowej zagrali Hatifnats z Warszawy, NOT z Łodzi oraz Czesław Mozil z Kopenhagi.


Zaczął zespół Hatifnats nawiązujący do twórczości The Cure i Joy Division. Trio powstało zaledwie dwa lata temu, ale zdążyło już zaistnieć na scenie muzycznej.


Zaraz po warszawskim zespole wystąpił nowy fenomen polskiej sceny muzycznej - Czesław Mozil. Urodził się w Polsce – w Zabrzu, jednak do 5. roku życia mieszkał w Danii. Ze swoim zespołem Tesco Value w 2002 r. wydał płytę „Tesco Vaduz”, a 7 kwietnia album solowy „Debiut”. Jego muzyka to połączenie tanga, pop-kabaretu, punka i inteligentnego rocka. – Muszę przyznać, że swoją osobowością elektryzował i rozbawiał tłum fanów – mówi Agnieszka Kasznia.


369_t.jpg

więcej zdjęć w fotogalerii>>


Po godzinnym występie Czesława Mozila na scenie mogileńskiego Magazynu pojawił się zespół NOT. Powstał w 1999 r. z inicjatywy trzech muzyków: Roberta Tuty (Agressiva 69, Hedone, Maciek Malenczuk, 1984), Kuby „qbx-a” Wandachowicza (obecnie Cool Kids of Death, solo) i Marcina „Cinassa” Kowalskiego (C.K.O.D). Utwory NOT ukazały się na wielu albumach składankowych, zarówno w Polsce (wszystkie edycje undergroundowej łódzkiej składanki „E Pluribus Unum”), jak i za granicą („Hallo 13” /Niemcy/, „The Loneliest Link in a Very Strange Chain: In Memory of Jhonn Balance and Coil”, „Splicing The Icy Expanse”/USA/). Inspiracje muzyczne NOT oscylują zarówno wokół ciężkiego grania typu Swans, Einsturzende Neubauten, jak i popowo-kabaretowych produkcji spod znaku Marca Almonda.


Koncert w Mogilnie rozpoczął się w piątek 23 maja o godz. 20.30, a zakończył 30 minut po północy. Było świetnie!


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino