Dzisiaj jest piątek, 7 sierpnia 2020 roku. Imieniny: Doroty i Kajetana.
Unia Europejska
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

VII Zlot im. ks. Piotra Wawrzyniaka w mogileńskim gimnazjum

2009-11-09 08:30:36

Od 6 do 8 listopada w mogileńskim gimnazjum pod Honorowym Patronatem Burmistrza Mogilna Leszka Duszyńskiego i Przewodniczącej Rady Miejskiej w Mogilnie Elżbiety Sarnowskiej odbył się VII Zlot im. ks. Piotra Wawrzyniaka.


W szkole gościło osiem drużyn ze szkół gimnazjalnych: po dwie z Włostowa i Kowala oraz po jednej z Kołaczkowa, Bielic, Górska i Starogardu Gdańskiego. Uczestnicy zlotu brali udział w wielu konkurencjach sportowych, artystycznych i wiedzowych, przygotowanych przez młodzież i opiekuna Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego. Ważnym punktem programu był konkurs historyczny związany z 70 rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz tradycyjny marsz na orientację ŚLADAMI HISTORII. Jak zwykle dużo emocji dostarczył też nocny bieg patrolowy i konkurencje pływackie na basenie, które zostały przygotowane i przeprowadzone przez ratowników OSRiR. Klasyfikację generalną zlotu wygrała drużyna z Włostowa pod opieką pani Magdaleny Buczkowskiej, II miejsce zajęła drużyna z Kowala pani Magdaleny Głowińskiej, a puchar za III miejsce trafił w ręce drużyny z Kołaczkowa, prowadzonej przez panią Sylwię Parus.


2136_t.jpg


Do udziału w Marszu na Orientację ŚLADAMI HISTORII, który odbył się w sobotę przed południem, zostali zaproszeni wszyscy mogilnianie. Po raz siódmy trasę przygotował prezes Klubu Imprez na Orientację SKARMAT w Toruniu Waldemar Fijor. Tradycyjnie już start MnO zorganizowany był na terenie Mogileńskiego Domu Kultury a meta w Europejskim Centrum Spotkań Wojciech - Adalbert. Mimo podchwytliwych zadań na trasie, większość grup dotarła na metę przy Klasztorze w wyznaczonym limicie czasu. Zwycięzcami okazali się: w kategorii TM Tomasz Angowski i Michał Angowski z Klubu Skarmat, którzy wyprzedzili nieznacznie świetnie orientujące się w terenie mogileńskie gimnazjalistki Agatę Graczyk , Martę Wojciechowską i Joannę Wróblewską. W TD wygrały Martyna Hajdas i Anna Celebucka z 40 punktami karnymi, a Mogilno najlepiej reprezentowali Bartosz Kamyszek, Maciej Ledziński i Mikołaj Musidłowski. W TP najlepszy wynik osiągnęłi Jakub Magdowski, Joachim Wasiłek, Szymon Gajewski, Mateusz Zieliński i Adrianna Nowakowska z Torunia, a z Mogilna najlepszy wynik uzyskali Adam Cieślewicz, Piotr Bilicki i Kamil Rydwelski, którzy szli pod opieką starszej siostry Adama, Ani.


2127_t.jpg 2128_t.jpg

2129_t.jpg 2130_t.jpg

2131_t.jpg 2132_t.jpg


Po marszu dla chętnych zorganizowano zwiedzanie Klasztoru. Skorzystała z tej propozycji młodzież z Kołaczkowa, Kowala, Starogardu Gdańskiego i Torunia, która licznie, bo aż 30 osobową grupą wzięła udział w marszu. Na trasie byli też pasjonaci InO z Ostrowitego. Na starcie stanęło łącznie 250 osób. Wręczenie dyplomów i podsumowanie marszu odbyło się na boisku gimnazjum, gdzie wszyscy ugoszczeni zostali wspaniałą grochówką serwowaną przez panie kucharki z gimnazjum. Nad sprawnym przebiegiem trzydniowej imprezy oprócz jej organizatora - Marii Błotnickiej czuwał nauczyciel historii Łukasz Nowakowski oraz pani Eugenia Rydwelska odpowiedzialna za konkurencje sportowe, której wsparcia udzieliły, matematyczki Aleksandra Łaganowska i Beata Ozimek a także sympatyczka zlotu Danuta Krajewska. W trakcie całej imprezy nad jej sprawnym przebiegiem i organizacją czuwała młodzież ze Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego „Pod wiatr”, które działa już 10 lat w mogileńskim gimnazjum.


2133_t.jpg 2134_t.jpg

2135_t.jpg 2137_t.jpgfot: Anna Strzelecka

źródło: inf. własna
nadesłał(a): Maria Błotnicka
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino