Dzisiaj jest wtorek, 2 marca 2021 roku. Imieniny: Heleny i Pawła.
Unia Europejska
Szczepienia-COVID-19
1 % podatku
KWIECISZEWO BOISKO
SPIS 2021
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Szczepienia przeciwko COVID-19 w gminie Mogilne

2021-01-15 12:49:15

Rozpoczął się "Narodowy program szczepień” przeciwko chorobie COVID – 19, który swoim zasięgiem objął również mieszkańców gminy Mogilno. Rząd zobowiązał do koordynacji akcji w zakresie szczepień samorządy szczebla gminnego. Na terenie naszej gminy funkcję koordynatora pełni Mirosław Kuss – Komendant Straży Miejskiej. Do akcji zostały włączone także jednostki PSP oraz OSP z terenu gminy.UWAGA NA OSZUSTÓW!


Wprowadzona 22 stycznia możliwość SMS - owej rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19, może być kolejną okazją dla oszustów na wyłudzenie danych czy też kradzieży pieniędzy.

Jak czytamy na oficjalnej stronie ministerstwa, tylko numer 664 908 556 jest przeznaczony do rejestracji na szczepienia poprzez SMS. Jeżeli dostaniesz SMS-a z innego numeru, nie odpowiadaj! [b]Może to być próba wyłudzenia pieniędzy.

Pamiętajmy również, że Narodowy Program Szczepień jest całkowicie bezpłatny.[/b] Wszelkie wiadomości o możliwości przyspieszenia terminu szczepienia za opłatą są oszustwem. Ignorujmy je, nie odpowiadajmy. Zauważone nieprawidłowości każdorazowo zgłaszajmy na stronie incydent.cert.pl bądź bezpośrednio koordynatorowi gminnemu ds. szczepień Mirosławowi Kuss pod numer 500 149 307. Miejmy się na baczności, nie dajmy się oszukać!


Na terenie gminy Mogilno wyznaczone zostały 2 punkty szczepień SP ZOZ Mogilno, ul. Kościuszki 6 oraz NZOZ Rodzina ul. 900-lecia 37.


Osoby chętne na szczepienie w SP ZOZ Mogilno mogą się zarejestrować w następujący sposób:

1) telefonicznie pod nr 570 929 464

2) e-mail: szczepienia@mpcz.pl

3) w ośrodkach zdrowia SPZOZ (osobiście lub poprzez złożenie oświadczenia)

OŚWIADCZENIE-SPZOZ.DOC

OŚWIADCZENIE-SPZOZ.PDF


Osoby chętne na szczepienie w NZOZ Rodzina mogą się zarejestrować w następujący sposób:

1) telefonicznie pod nr 501 263 080, 52 315 27 96

2) e-mail: nzozrodzinacmg@o2.pl

3) w siedzibie NZOZ Rodzina (osobiście lub poprzez złożenie oświadczenia)

OŚWIADCZENIE-NZOZ.PDF

OŚWIADCZENIE-NZOZ.DOC

KWESTIONARIUSZ SZCZEPIENIA - plik do pobrania


Ponadto osoby chętne na szczepienia mogą zgłaszać chęć zaszczepienia przez złożenie oświadczenia w Urzędzie Miejskim w Mogilnie u Koordynatora ds. szczepień p. 121 (I piętro) tel. 500 149 307 lub poprzez infolinię – nr tel. 989.

Szczepienia dla grupy wiekowej 80+ i 70+ rozpoczynają się 25 stycznia 2021 r. Istnieje możliwość dowozu osób do punktu szczepień przez służby gminne, jednostki OSP i PSP.

Osoby uprawnione do dowozu do punktów szczepień:

a) osoby niepełnosprawne, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

b) osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień,


Dla osób leżących istnieje również możliwość zaszczepienia przez mobilny punkt szczepień znajdujący się w SP ZOZ Mogilno i NZOZ Rodzina.Szczegółowe informacje na temat szczepień można uzyskać u Koordynatora gminy Mogilno ds. szczepień Mirosława Kussa, który poprowadzi Państwa krok po kroku.

tel. 500 149 307, 52 318 04 53,

e-mail: strazmiejska@mogilno.pl


Pismo Starostwo Powiatowe w Mogilnie - szczepienia


Oświadczenie w sprawie zapewnienia przewozu do punktu szczepień33383_t.jpg 33384_t.jpg

SP ZOZ Mogilno ul. Kościuszki


33385_t.jpg 33386_t.jpg

NZOZ Rodzina ul. 900-lecia - wejście od ul. 22 Stycznia


Każdy senior zainteresowany szczepieniem przeciwko koronawirusowi zostanie zaszczepiony. Z powodu braku szczepionek nie ma obecnie wolnych terminów. Aby seniorzy nie musieli wielokrotnie dzwonić i szukać wolnych miejsc i terminów, uruchomiono nowe funkcjonalności, które mają pomóc starszym osobom:

• jeżeli dzwoniąc na infolinię nr 989 senior usłyszy, że obecnie nie ma wolnych terminów na szczepienie w miejscu jego zamieszkania lub w pobliżu - powinien podać konsultantowi telefon kontaktowy. Kiedy zwiększy się liczba dostarczanych do Polski szczepionek i pojawią się wolne miejsca – seniorzy zostaną o tym poinformowani .

• senior (samodzielnie lub przy pomocy osób bliskich) może wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/, podając swoje dane kontaktowe. Podobnie, jak w przypadku infolinii - gdy tylko wzrosną dostawy szczepionek przez producentów i w rezultacie pojawią się wolne terminy na szczepienie - seniorzy zostaną o tym poinformowani.

• można również wysłać smsa o treści Szczepimysie pod numer 664 908 556. W odpowiedzi senior otrzyma prośbę o podanie nr PESEL i kodu pocztowego. I podobnie jak powyżej – jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu – pacjent zostanie poinformowany w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.


Apelujemy, aby seniorzy, którzy jeszcze nie zarejestrowali się na szczepienia nie udawali się jutro osobiście do POZ celem rejestracji, tylko skorzystali z powyższych narzędzi . Gwarantujemy, że każdy senior, który pozostawi swoje dane przez infolinię lub Internet – zostanie umówiony na szczepienie, gdy tylko kolejne dawki dotrą do Polski.źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino