Dzisiaj jest środa, 27 stycznia 2021 roku. Imieniny: Jana i Przybysława.
Unia Europejska
Szczepienia-COVID-19
KWIECISZEWO BOISKO
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Apel PPIS w Mogilnie skierowany do przedsiębiorców

2020-06-09 08:35:57

Apel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mogilnie skierowany do przedsiębiorców dotyczący obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych oraz o obowiązku zapewnienia rękawiczek jednorazowych lub środków do dezynfekcji w aspekcie występowania zachorowań COVID-19 w Polsce.


W związku z obserwowanym powszechnym lekceważeniem obowiązku zakrywania ust i nosa w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, przypominam, że obecnie obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020r., które w myśl §18 do odwołania nakłada bezwzględny obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach (straganach). Z obowiązku zwolnione są tylko dzieci do 4 roku życia i osoby ze wskazaniami zdrowotnymi lub zaburzeniami rozwoju.


Ponadto osoby przebywające w placówce handlowej są obowiązane do zakrywanie ust i nosa oraz noszenia podczas zakupu towarów rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk. Obiekty handlowe są obowiązane zapewnić klientom sklepu rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk oraz dokonywać, w godzinach ich otwarcia, co najmniej raz na godzinę, dezynfekcji stanowiska kasowego lub stanowiska obsługi.


Zakłady pracy są obowiązane zapewnić: osobom zatrudnionym niezależnie od podstawy zatrudnienia rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk; odległość między stanowiskami pracy wynoszącą co najmniej 1,5 m, chyba że jest to niemożliwe ze względu na charakter działalności wykonywanej w danym zakładzie pracy, a zakład ten zapewnia środki ochrony osobistej związane ze zwalczaniem epidemii.


W trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne apeluję do przedsiębiorców sektora spożywczego o stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego, co minimalizuje realne ryzyko zakażenia wirusem SARS-COV-2 wśród pracowników i klientów sklepów.


Wobec obserwowanego lekceważenia obowiązków zwracam się z apelem, aby dyscyplinowano klientów do zakrywania ust i nosa.

Obecnie dobra sytuacja epidemiologiczna, wobec łagodzenia obostrzeń i ograniczeń przy jednoczesnym lekceważeniu nakazów może skutkować powstaniem ognisk COVID-19, czego przykłady na terenie kraju obserwujemy.


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mogilnie

Urszula Piwek Brejecka


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino