Dzisiaj jest środa, 27 stycznia 2021 roku. Imieniny: Jana i Przybysława.
Unia Europejska
Szczepienia-COVID-19
KWIECISZEWO BOISKO
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Budowa przyłączy światłowodowych do gospodarstw domowych

2020-04-03 13:14:05

W gminie Mogilno trwa realizacja budowy przyłączy światłowodowych do gospodarstw domowych w ramach realizacji rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa nr 1 „Powszechny dostęp do szybkiego internetu” Działanie nr 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwościach dostępu do szerokopasmowego internetu w wysokich przepustowościach”(POPC).


Prace projektowe na zlecenie firmy NEXERA Sp. z o.o. wykonuje firma Iris Telecommunication Sp. z. o.o. Jednak w związku z ogłoszonym stanem epidemicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 przedstawiciele firmy projektowej nie jeżdżą w teren i kontaktować się będą z mieszkańcami wyłącznie drogą pocztową lub telefonicznie. Kontakt konieczny jest w celu uzyskania niezbędnych pozwoleń od właścicieli nieruchomości. W przypadku ewentualnych wątpliwości prosimy o kontakt z przedstawicielem biura projektowego panem Mirosławem Pater tel. 727 563 704. Do tej pory firma zakończyła prace projektowe w miejscowości Strzelce. Dalsze prace obejmować będą teren Mogilna, oraz Stawisk i Wyrobek. W planach są również miejscowości: Baba, Iskra, Padniewko, Szerzawy, Świerkówiec, Twierdziń.

Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Agendy Cyfrowej w 2020 roku każdy obywatel UE ma znajdować się w zasięgu łącza internetowego nie wolniejszego niż 30 Mb/s, a co najmniej połowa ma korzystać z Internetu z prędkością nie mniejszą niż 100 Mb/s. W 2017 roku firma NEXERA wygrała konkurs na budowę sieci min. w województwie kujawsko-pomorskim. Na terenie gminy Mogilno firma przystępuje do projektowania dostępowej sieci światłowodowej o wysokiej przepustowości.

Firma Iris Telecommunication Sp. z o.o. jest biurem projektowym, działającym na zlecenie firmy NEXERA Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino