Dzisiaj jest wtorek, 4 sierpnia 2020 roku. Imieniny: Dominika i Protazego.
Unia Europejska
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

APEL BURMISTRZA MOGILNA LESZKA DUSZYŃSKIEGO W ZWIĄZKU Z MOŻLIWOŚCIĄ WYSTĄPIENIA KORONAWIRUSA W GMINIE MOGILNO

2020-03-11 11:50:37

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w kraju publikujemy poniżej apel burmistrza Mogilna Leszka Duszyńskiego w związku z możliwością wystąpienia koronawirusa na terenie naszej gminy.Szanowni Państwo,

w związku z dynamicznym i niekorzystnym rozwojem sytuacji zagrożenia epidemiologicznego w kraju, działając w oparciu o zalecenia Prezesa Rady Ministrów i innych organów administracji rządowej, w porozumieniu z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim oraz Starostą Mogileńskim w trosce o życie i zdrowie mieszkańców naszej gminy oraz osób przyjezdnych apeluję o nieorganizowanie do końca marca br. wszelkich wydarzeń kulturalnych, sportowych, zebrań czy spotkań na terenie gminy Mogilno.

Od 12 marca do 31 marca nieczynne będą następujące obiekty użyteczności publicznej tj. Kryta Pływalnia w Mogilnie, Hala Widowiskowo-Sportowa w Mogilnie, Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie, lodowisko, kino Wawrzyn, Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Mogilnie z siedzibą w Chabsku.

Jednocześnie informuję, że do końca marca odwołane zostały również wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe organizowane przez jednostki organizacyjne gminy Mogilno tj. Mogileński Dom Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Mogilnie z siedzibą w Chabsku oraz również Mogilno Sport sp. z o.o.

Apeluję szczególnie do osób starszych o ograniczenie kontaktów i przebywania w miejscach publicznych. O pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, warto poprosić osoby bliskie lub sąsiadów.

Proszę również o rozważenie możliwości ograniczenia w najbliższych dniach kontaktów bezpośrednich z pracownikami instytucji publicznych. Zachęcam do korzystania z informacji telefonicznej oraz usług elektronicznych dostępnych przez platformę ePUAP lub e-mail.

Zachęcam również do ograniczenia płatności gotówką na rzecz płatności bezgotówkowych

(np. zbliżeniowych).

Informacja o podstawowych środkach ochronnych oraz sposobów ograniczenia ryzyka zakażenia dostępne są również na stronie Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz mogilno.pl zakładka informacje koronawirus.


Sytuacja dotycząca koronawirusa jest stale monitorowana, a wszelkie działania mają charakter profilaktyczny dlatego proszę o zachowanie spokoju i niewpadanie w panikę.


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino