Dzisiaj jest poniedziałek, 28 września 2020 roku. Imieniny: Marka i Wacława.
Unia Europejska
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Jak biblioteka funkcjonuje podczas ferii?

2020-02-06 10:05:37

Trwają ferie zimowe. Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie zaprosiła dzieci do uczestnictwa w zorganizowanych zajęciach.4 lutego dzieci, które wcześniej zdeklarowały swój udział w corocznej akcji „Ferie w bibliotece” miały okazję samodzielnie pod kierunkiem Kingi Woroch wykonać świece zapachowe. Według własnych pomysłów zdobiły cekinami, koralikami i wstążeczkami szklane pojemniki, napełniały je żelem i woskiem oraz uzupełniały wybranym olejkiem zapachowym.


32049_t.jpg 32050_t.jpg


Jednocześnie w pracowni regionalnej trwały przygotowania do uczestnictwa w trwającej obecnie V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” Mistrzostwa Lokalne. Nowością tegorocznej edycji jest również Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników, który specjalnie powołana komisja przyznaje placówkom spełniającym kryteria zawarte w regulaminie.


W sali interaktywnej natomiast bawiły się dzieci z Różanny i Orchowa pod opieką Elżbiety Andrzejewskiej. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się gry sprawnościowe i edukacyjne.


32051_t.jpg 32052_t.jpg


Z sali, jak co dzień, korzystały także osoby indywidualne będące aktywnymi użytkownikami biblioteki.

W czasie trwania zorganizowanych zajęć dla dzieci nie jest powszechnie dostępna sala multimedialna. Czytelnicy zmuszeni są do korzystania z bezpłatnego dostępu do Internetu na stanowiskach znajdujących się w wypożyczalni.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się także kącik prasowy. Biblioteka dysponuje 30 tytułami gazet i czasopism. Wśród nich znajdują się między innymi regionalne Pałuki i Gazeta Pomorska oraz ogólnopolskie Rzeczpospolita i Gazeta Wyborcza, a także Mój Piękny Ogród, Polityka, Poznaj Swój Kraj, Poznaj Świat, Angora, Poradnik Domowy, Dobre Rady, Pani Domu. Czytelnicy sięgają się zarówno po prasę codzienną jak i tygodniki i miesięczniki. Starsze numery czasopism biblioteka udostępnia na zewnątrz.


32062_t.jpg 32063_t.jpg


O 16.30 zaczęło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem spotkania, którego moderatorem była Danuta Krajewska, była książka Nicolasa Barreau „33 razy mój kochany”.


32064_t.jpg 32065_t.jpg


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino