Dzisiaj jest wtorek, 14 lipca 2020 roku. Imieniny: Marceliny i Bonawentury.
Unia Europejska
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

USUWANIE FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ

2019-10-17 08:25:55

Od prawie dwóch lat firmy zajmujące się recyklingiem nie odbierają nieodpłatnie z gospodarstw rolnych zużytej folii. Stanowi to ogromny problem dla rolników, gdyż obecnie producenci rolni, w szczególności zajmujący się hodowlą bydła - zużywają ogromne ilości folii, siatki i sznurka. Tym samym w gospodarstwach rolnych systematycznie rosną sterty zużytej folii, której nikt nie chce odebrać.


Wychodząc naprzeciw problemom opisanym powyżej, Gmina Mogilno planuje wystąpić z wnioskiem do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, celem zgłoszenia swojego udziału w programie priorytetowym "Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów z działalności rolniczej".

Burmistrz Mogilna informuje, iż celem złożenia wniosku o dofinansowanie przedmiotowego przedsięwzięcia, na terenie gminy Mogilno zostanie przeprowadzona inwentaryzacja ilości odpadów pochodzących z działalności rolniczej, tj.: folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach, Big-bagów.


W związku z powyższym, zainteresowani mieszkańcy prowadzący gospodarstwo rolne na terenie gminy Mogilno, zamierzający skorzystać z pomocy zobowiązani są złożyć stosowny formularz w Urzędzie Miejskim w Mogilnie, przy ul. Narutowicza 1, w nieprzekraczalnym terminie do 31 października 2019 r. Wzór wniosku do pobrania TUTAJ lub w Urzędzie Miejskim w pokoju 209. Szczegółowe informacje uzyskać można w Urzędzie Miejskim w Mogilnie, w pokoju 209 oraz pod nr telefonu (52) 318 55 18.źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino