Dzisiaj jest wtorek, 14 lipca 2020 roku. Imieniny: Marceliny i Bonawentury.
Unia Europejska
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Straż Miejska w Mogilnie przyjazna dzieciom

2019-05-16 15:12:27

Ludzki umysł kształtowany jest głównie w fazie rozwoju dziecka. To właśnie wtedy nabywamy umiejętności, kreuje nam się sposób postrzegania świata i zachowań w różnych sytuacjach. Okres ten odgrywa kluczową rolę w rozwoju, dlatego niezmiernie ważne jest przekazywanie dzieciom od najmłodszych lat prawidłowych wzorców.


Straż Miejska w Mogilnie od wielu lat prowadzi zajęcia edukacyjno - profilaktyczne o tematyce szeroko pojętego bezpieczeństwa. Ich celem jest przede wszystkim nauczenie dzieci odpowiednich zachowań i reakcji w przypadku zagrożenia życia czy zdrowia.

26 kwietnia b.r. przeprowadzono konkurs „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa” dla dzieci z Przedszkola nr 3 w Mogilnie. W pierwszej części zostały przypomniane najważniejsze zasady podczas spotkania z bezpańskim psem, nieznajomym oraz zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Następnie dzieci odpowiadały na pytania oraz prezentowały zadania przygotowane przez opiekunki oraz pracowników straży miejskiej. Wszystkie przedszkolaki świetnie poradziły sobie z zadaniami, wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi. Na zakończenie przedstawiciele każdej z grup otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Ponadto, w niedzielę 12 maja b.r. komendant uczestniczył w podsumowaniu projektu Widzi Misie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Promyk Nadziei” z Żabienka. Podczas spotkania rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie. Dla urozmaicenia zajęć użył przygotowanych materiałów profilaktycznych w postaci rekwizytów i rysunków. Na zakończenie najmłodsi otrzymali kamizelki odblaskowe ufundowane przez Burmistrza Mogilna.

Tego typu spotkania z pewnością przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa wśród młodych ludzi, a przecież na tym nam najbardziej zależy.


30087_t.jpg 30088_t.jpg

30089_t.jpg 30090_t.jpg


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino