Dzisiaj jest sobota, 20 lipca 2019 roku. Imieniny: Czesława i Hieronima.
PROJEKTY UE
NFOŚiGW
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Straż miejska uczy i przypomina

2018-09-26 11:53:18

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 Straż Miejska w Mogilnie rozpoczęła działalność edukacyjno - profilaktyczną w placówkach oświatowych na terenie gminy.Pierwsze zajęcia w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola” odbyły się w Przedszkolu nr 1 w Mogilnie, Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie oraz Szkole Podstawowej we Wszedniu.


W trakcje zajęć dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz w miejscach, gdzie znajduje się sygnalizacja świetlna. Dowiedziały się również, jak duże znaczenie dla bezpieczeństwa ma noszenie elementów odblaskowych. Prowadzący zajęcia nie skupiali się wyłącznie na kwestiach dotyczących ruchu drogowego. Dodatkowo poruszone zostały zagadnienia związane z zachowaniem się w sytuacji zagrożenia ze strony osób nieznajomych oraz bezpańskich psów. Przypomniano o czynnościach, które należy wykonać przed wyjściem z domu oraz o numerach alarmowych, pod które należy dzwonić w przypadku zagrożenia. Dla uatrakcyjnienia zajęć wykorzystano prezentację multimedialną oraz sprzęt w postaci maty z przejściem dla pieszych, pojazdu straży miejskiej, znaków drogowych oraz sygnalizacji świetlnej, dzięki czemu dzieci lepiej utrwaliły sobie zdobytą wiedzę. Przekazane informacje wykorzystać mogły w praktyce, wcielając się w prawdziwych uczestników ruchu drogowego.

O bezpieczeństwie, szczególnie podczas dowożenia i odbierania dzieci ze szkoły rozmawiał również komendant SM z rodzicami uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie.


28158_t.jpg 28159_t.jpg

28160_t.jpg 28161_t.jpg

28162_t.jpg 28163_t.jpg

28164_t.jpg 28165_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino