Dzisiaj jest poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku. Imieniny: Olimpii i Łazarza.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Kontrolują pustostany

2018-02-27 07:47:09

W całej Polsce od kilku dni panują silne mrozy. Niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla osób bez stałego miejsca zamieszkania, ale również dla osób w podeszłym wieku oraz będących pod wpływem alkoholu.Co roku w okresie zimowym zamarza kilkadziesiąt osób nie mających schronienia. W trosce o bezpieczeństwo osób bezdomnych, nisko uposażonych oraz starszych strażnicy miejscy wraz z pracownikami Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mogilnie prowadzą działania ukierunkowane na udzielanie im pomocy.


Przeszukujemy opuszczone budynki, dworce, ogródki działkowe. Poszukujemy nowych miejsc, w których przebywać mogą osoby bezdomne. Każdego dnia docieramy z ciepłymi napojami i posiłkami do osób znajdujących się w pustostanach, sprawdzamy ich stan zdrowia oraz informujemy o możliwości zatrzymania się w Schronisku dla Bezdomnych Kobiet i Mężczyzn przy ul. Łąkowej w Mogilnie, gdzie potrzebujący mają możliwość przenocowania, umycia się oraz otrzymania ciepłego posiłku. Jednemu z bezdomnych dostarczyliśmy kurtkę oraz obuwie zimowe.- mówi komendant straży miejskiej Mirosław Kuss.


Z roku na rok liczba osób bez dachu nad głową zmniejsza się, jednak nie możemy zapomnieć o tych, którzy potrzebują wsparcia. Apelujemy do mieszkańców gminy o wzmożoną czujność i zwracanie szczególnej uwagi na osoby, których życie i zdrowie może być zagrożone. Pamiętajmy, że ludzie należący do tzw. grupy ryzyka pozostawieni sami sobie mogą nie mieć szansy przetrwania zimy.


Telefony alarmowe:

1. Straż Miejska 986, 500 149 307

2. KPP w Mogilnie 997

3. MGOPS 52 315 93 15

4. Schronisko 52 318 06 26


26886_t.jpg 26887_t.jpg

26888_t.jpg 26889_t.jpg


źródło: Straż Miejska w Mogilnie
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino