Dzisiaj jest poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku. Imieniny: Olimpii i Łazarza.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Sukces Marietty

2018-02-19 08:39:23

W Kinoteatrze „Słonko” w Śremie spotkali się finaliści VI Międzyszkolnego Konkursu „Król Czynu”, którego bohaterem był ksiądz Piotr Wawrzyniak. Do udziału w Wielkim Finale zgłosiło się siedem szkół, w tym Szkoła Podstawowa nr 1 w Mogilnie, która reprezentowała uczennica klasy IIIe Marietta Milas.


Celem konkursu było przybliżenie młodzieży postaci księdza Piotra Wawrzyniaka, kapłana i społecznika, „Syna Ziemi Śremskiej”, który ostatnie 12 lat swojego życia spędził w Mogilnie, jako proboszcz parafii farnej. Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych.


Do ścisłego finału awansowało troje uczniów: Kacper Aleksander z SP w Książu Wlkp., Karolina Stępa z SP w Dąbrowie oraz Marietta Milas z SP nr 1 w Mogilnie. Po zaciętej walce Wielki Finał wygrała Marietta Milas. Na drugim miejscu uplasował się Kacper Aleksander, a na trzecim Karolina Stępa. Kolejne części finałowej rozgrywki ubogacała swoim śpiewem Roxana Tutaj półfinalistka 9. edycji Must Be The Music oraz uczestniczka Idola w 2017 r.


Warto przypomnieć, że Marietta wygrała ten konkurs po raz trzeci z rzędu (2016, 2017 i 2018). Uczennicę do konkursu przygotował nauczyciel historii Robert Sielecki wspierany przez Małgorzatę Gumienną oraz Hieronima Rumianowskiego.


Organizatorem konkursu było Towarzystwo im. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Śremie. Głównym koordynatorem konkursu był wielki miłośnik i działacz Ziemi Śremskiej Leszek Mańkowski.


Gratulujemy!


26818_t.jpg 26819_t.jpg

26820_t.jpg 26821_t.jpg

26822_t.jpg 26823_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino