Dzisiaj jest niedziela, 17 lutego 2019 roku. Imieniny: Donata i Łukasza.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Dokumenty na Mogileńskiej Akademii Filmowej

2018-02-07 13:00:34

Pod hasłem „Niepokojący dokument – światło odbite” odbędzie się już jutro (8 lutego) kolejna edycja Mogileńskiej Akademii Filmowej.Program:


Godz. 17:00 - dokument „BEKSIŃSCY. ALBUM WIDEOFONICZNY”. Historia wybitnego polskiego malarza - Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem - popularnym dziennikarzem muzycznym, cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie materiałów z archiwum Beksińskich, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych. Reżyser nie ogranicza się tylko do portretowania konkretnych osób, lecz przez ich pryzmat przygląda się także otaczającemu światu.


Godz. 18:30 - „21 X NOWY JORK”. 21 osób spotkanych w nowojorskim metrze. 21 intymnych opowieści. Piotr Stasik skierował kamerę na przypadkowe osoby wyłonione z tłumu pasażerów. Dzieło Stasika podejmuje próbę zagłębienia się w mroczne rejony psychiki mieszkańców Nowego Jorku, ale jest również opowieścią o ciemnej stronie miasta.


Prelekcje oraz dyskusję po filmach poprowadzi filmoznawca i literaturoznawca dr Marcin Jauksz. Organizatorem Mogileńskiej Akademii Filmowej jest Mogileński Dom Kultury wraz z Studiem Media Film. Bilety w cenie 1 zł do nabycia w kasie kina oraz za pośrednictwem systemu EKOBILET.

Mogileńska Akademia Filmowa jest realizowana przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino