Dzisiaj jest sobota, 16 lutego 2019 roku. Imieniny: Danuty i Juliany.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Zagrożenie afrykańskim pomorem świń

2018-02-01 08:51:07

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Mogilnie odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczące ograniczenia ryzyka zawleczenia choroby afrykańskiego pomoru świń (AFS) na obszarze gminy Mogilno.W spotkaniu uczestniczyli Leszek Duszyński – Burmistrz Mogilna, pracownicy urzędu, przedstawiciele policji z komendantem KPP Przemysławem Tulibackim, Kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Michał Tomczyk oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mogilnie Krzysztof Kosiński.


W trakcie spotkania omówiono organizację przedsięwzięć w celu ograniczenia wystąpienia AFS na terenie naszej gminy. Powiatowy Lekarz Weterynarii przedstawił rekomendacje wojewody mające na celu pomoc w zwalczaniu AFS. Poruszono także kwestię konieczności zorganizowania zebrań z producentami trzody chlewnej oraz pomocy w przypadku wystąpienia AFS.

W momencie gdy AFS przeniknie do stada trzody chlewnej, wyznacza się obszar zapowietrzony w promieniu 3 km oraz zagrożony – 7 km. W obszarze zapowietrzonym przez 40 dni nie może odbywać się żaden obrót zwierzętami (trzodą chlewną), natomiast w obszarze zagrożonym przez 30 dni. Na terenie gminy Mogilno jest ponad 300 stad trzody chlewnej (ok. 16,5 tys. szt.)

źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino