Dzisiaj jest piątek, 22 lutego 2019 roku. Imieniny: Marty i Małgorzaty.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Szkoła Podstawowa nr 2 na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu

2018-01-29 11:47:24

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie wraz z dyrekcją: A. Zielińską-Dudą i L. Błażejewską oraz nauczycielką historii A. Kaczmarek gościli na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Grupę powitała prof. UAM dr hab. Danuta Konieczka – Śliwińska, absolwentka szkoły, obecnie z-ca dyrektora ds. dydaktycznych w Instytucie Historii. Następnie wysłuchano wykładu poświęconego powstaniu wielkopolskiemu, który wygłosił prof. UAM dr hab. Zbigniew Pilarczyk specjalizujący się w dziedzinie historii wojskowości.


Doniosłym momentem wizyty było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową nr 2 w Mogilnie reprezentowaną przez dyrektor Aleksandrę Zielińską-Dudę, a Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, w imieniu którego wystąpił dyrektor Instytutu Historii Józef Dobosz. Powyższa współpraca ma na celu m.in. podniesienie poziomu wiedzy uczniów w zakresie historii, wiedzy o społeczeństwie, a także wiedzy o regionie, rozwijanie ich zainteresowań oraz poznanie warunków i form studiowania na UAM. Dyrektor szkoły wyraziła radość i satysfakcję z podpisania umowy oraz podkreśliła dążenie placówki do zapewnienia coraz lepszych warunków edukacyjnych dla jej uczniów.

Prof. Danuta Konieczka – Śliwińska zaznaczyła, że Szkoła nr 2 jest jedyną placówką z gminy Mogilno, która takie porozumienie podpisała.

Przedstawiciele samorządu uczniowskiego podziękowali za umożliwienie takiej formy współpracy i wręczyli okolicznościowe upominki.

Następnie studenci zaproponowali zwiedzanie Instytutu Historii. Uczniowie obejrzeli nowoczesną bibliotekę, przestronne sale wykładowe oraz dziekanat. Spacer po Instytucie dał możliwość do rozmów o studiach na UAM, zwyczajach i tradycjach studenckich.

W dalszej części spotkania odbyły się zajęcia połączone z turniejem wiedzy historycznej. Uczniowie poradzili sobie z pytaniami, wykazali się wysokim poziomem wiedzy. Na zakończenie pobytu zostali obdarowani atrakcyjnymi upominkami.

Wizyta w Poznaniu dostarczyła wielu miłych wrażeń oraz zainspirowała uczniów do snucia planów edukacyjnych związanych z tą uczelnią.


26613_t.jpg 26614_t.jpg

26615_t.jpg 26616_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino