Dzisiaj jest piątek, 22 lutego 2019 roku. Imieniny: Marty i Małgorzaty.
PROJEKTY UE
System Ostrzegania
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

I Ty możesz być „Najlepszy”

2018-01-05 15:04:13

Dzisiaj, 5 stycznia w kinie Wawrzyn odbył się pokaz filmu pt. „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego w którym uczestniczyli uczniowie II i III klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Zespołu Szkół w Bielicach.


Po pokazie odbyła się prelekcja z Jerzym Górskim, którego historia życia stała się inspiracją do nakręcenia filmu. Podczas spotkania pan Jerzy opowiedział o trudnej walce z uzależnieniem, pobycie w Monarze, a także o swojej pracy i marzeniach. Chętnie rozmawiał z młodzieżą i odpowiadał na pytania dotyczące jego życia.


Dzisiejsze przedsięwzięcie jest częścią działań podejmowanych na rzecz profilaktyki alkoholowej oraz narkotykowej i wpisuje się w zadania Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Mogilno na rok 2018. Z pewnością zobaczenie historii opartej na faktach oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z bohaterem, wpłynie właściwie na zachowanie młodych ludzi, skłoni ich do refleksji oraz sprawi, że zastanowią się, zanim sięgną po środki psychoaktywne. Należy pamiętać, że wyjście z nałogu nie jest łatwą sprawą i tylko nielicznym się to udaje – mówi Przewodniczący GKRPA w Mogilnie Mirosław Kuss.


Organizatorami spotkania byli: Burmistrz Mogilna, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Mogileński Dom Kultury.


26410_t.jpg 26411_t.jpg

26412_t.jpg 26413_t.jpg

26420_t.jpg

26414_t.jpg 26415_t.jpg

26416_t.jpg 26417_t.jpg

26418_t.jpg 26419_t.jpg


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino