Dzisiaj jest środa, 16 stycznia 2019 roku. Imieniny: Marcelego i Włodzimierza.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI W POWIECIE MOGILEŃSKIM

2017-12-11 12:11:42

Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. W tym roku pierwszy raz akcja ta miała swoje struktury w powiecie mogileńskim.Było to możliwe dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Szlachetnej Paczki – Aldony Fredyk, Angeliki Walentowicz, Ewy Śniegowskiej, Marty Szarzyńskiej, Marii Adamskiej i Patrycji Koseckiej oraz lidera rejonu Radzyma Jankiewicza. Magazyn i finał został przygotowany w budynku Starostwa Powiatowego w Mogilnie.


- Wbrew pozorom Szlachetna Paczka, nie zajmuje się tylko robieniem paczek, ale jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują konkretną pomoc, która ma pomóc wyjść z kryzysu – mówi lider regionu R. Jankiewicz.


W tym roku udało się pomóc 8 rodzinom z powiatu mogileńskiego. Z każdą rodziną wolontariusze spotykali się dwa razy. Dzięki czemu udało się poznać tą rodzinę, przyczynę znalezienia się w trudnej sytuacji oraz określenie najważniejszych potrzeb, ale także poznać ich marzenia i wymarzone prezenty.

Wśród przygotowanych paczek przez darczyńców obok artykułów spożywczych i chemicznych udało się zebrać sprzęt AGD (lodówkę, pralkę, kuchenkę gazową), odzież zimową, zabawki dla dzieci, łóżka wraz z materacami oraz rowery. Szacowana wartość paczek wynosiła ponad 20 tys. zł.


Przygotowanie Szlachetnej Paczki w powiecie mogileńskim było możliwe dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Mogilnie przez udostępnienie sali konferencyjnej na magazyn i finał Szlachetnej Paczki oraz Zespołowi Szkół w Bielicach przez zaangażowanie pracowników szkoły i uczniów w przygotowanie paczki i transport paczek do magazynu i rodzin.


Sukces Szlachetnej Paczki w powiecie mogileńskim nie byłby możliwy bez darczyńców – pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Państwa Jakuba i Marty Piechockich, sołtysa Suchatówki Tomasza Polaka (gmina Gniewkowo), Regionu Pomorskiego firmy Ryłko (Edyta Ornat), pani Martyny Węsierskiej, pracowników i uczniów Zespołu Szkół w Bielicach, pracowników Starostwa Powiatowego w Mogilnie, pani Małgorzaty Dylewskiej oraz anonimowych darczyńców.


- Wiele osób było zaangażowanych w finał Szlachetnej Paczki w powiecie mogileńskim. W szczególności nieoceniona pomoc okazała się przy noszeniu i transportu paczek do rodzin. Wszystkim osobom pomagającym w organizacje finału bardzo dziękuję. A w szczególności wolontariuszom za ich niezwykle poświęcenie – dzięki temu udało się nam zapewnić niesamowite święta dla rodzin najbardziej potrzebujących - dodał Radzym Jankiewicz.


26331_t.jpg 26327_t.jpg

26325_t.jpg 26328_t.jpg

26324_t.jpg 26326_t.jpg

26329_t.jpg 26330_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino