Dzisiaj jest środa, 16 stycznia 2019 roku. Imieniny: Marcelego i Włodzimierza.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Wernisaż wystawy kończącej realizację zadania „Skąd się biorą przyjaciele? Zaprzyjaźnij się z książką

2017-12-06 13:19:33

5 grudnia, w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie odbył się wernisaż otwierający, przewidzianą na cały grudzień, wystawę powarsztatową „Skąd się biorą przyjaciele? Zaprzyjaźnij się z książką". Wernisaż był jednocześnie podsumowaniem realizowanego przez bibliotekę od sierpnia pod tym samym tytułem zadania.


Gośćmi wydarzenia byli uczniowie szkół podstawowych gminy Mogilno uczestniczący w cyklu warsztatów plastycznych, literackich i wydawniczych, ich rodzice oraz zaangażowani w realizację projektu członkowie Mogileńskiego Towarzystwa Kultury i zainteresowani ofertą biblioteki seniorzy. W 11 wydarzeniach zorganizowanych w ramach realizacji zadania od sierpnia do grudnia 2017 r. wzięło udział około 200 dzieci i 100 osób dorosłych. Uczestnicy wernisażu wysłuchali opowiadań młodych mogileńskich literatów w interpretacji Grażyny Lewandowskiej, obejrzeli prace plastyczne i stworzone przez dzieci książeczki. Dzieci otrzymały upominki książkowe nawiązujące do tematu przyjaźni i relacji międzyludzkich.

Od września młodzi czytelnicy poznawali zgromadzone w bibliotece książki i mogli wysłuchać ich fragmentów traktujących o przyjaźni i samotności.


Uczniowie młodszych klas szkół podstawowych z Padniewa, Wylatowa, Strzelec, Gębic, Wszednia i Mogilna wzięli udział w październikowych zajęciach plastycznych pod kierunkiem Stefanii Barańskiej. Twórczością literacką uczniów starszych klas szkół w Mogilnie, Gębicach, Kwieciszewie i Padniewie w trakcie zajęć literackich pokierowała Katarzyna Sterymska. Tematem warsztatów była przyjaźń, a najciekawsze prace można przeczytać i obejrzeć na blogu mogileńskiej biblioteki. W skład komisji oceniającej prace weszły Teresa Kujawa, Maria Chmielewska, Maria Czerwińska, Elżbieta Sobkowiak oraz Grażyna Lewandowska reprezentujące Mogileńskie Towarzystwo Kultury.

W listopadzie Joanna Tyluś-Malak, autorka książek dla dzieci i właścicielki wydawnictwa Kurza Stopka, przeprowadziła warsztaty drukarsko-wydawnicze "Jak powstaje książka". W efekcie powstały książeczki wykonane własnoręcznie przez dzieci.


Na realizację zadania: „Skąd się biorą przyjaciele? Zaprzyjaźnij się z książką” biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 5000 ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo Dla Książki 2017.


Jego celem było rozwijanie wyobraźni, talentów plastycznych i literackich dzieci i młodzieży, pokazanie etapów tworzenia książki od pomysłu po produkt finalny, zachęcenie do czytania oraz kreowanie potrzeb i kształtowanie zachowań czytelniczych. Realizacja zadania pokazała, że biblioteka jest placówką, która zaspokaja zainteresowania różnych grup wiekowych. Może być miejscem spotkań międzypokoleniowych, wzajemnego poznania poprzez wspólne działanie, nawiązania kontaktu między dziećmi, osobami dorosłymi i seniorami pracującymi aktywnie na rzecz lokalnej społeczności. Celem zadania było także propagowanie czytelnictwa i zaprezentowanie społeczności lokalnej, szczególnie wiejskiej, nowej siedziby biblioteki.


26229_t.jpg 26230_t.jpg

26231_t.jpg 26232_t.jpg

26233_t.jpg 26234_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino