Dzisiaj jest piątek, 18 stycznia 2019 roku. Imieniny: Piotra i Małgorzaty.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Miód z miejskiej pasieki – marszałek zaprasza na konferencję

2017-12-04 13:59:03

Hodowla pszczół w mieście i zakładanie pasiek na dachach będą jednym z tematów konferencji szkoleniowej „Pszczelarstwo i gospodarka pasieczna szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego”, która odbędzie się 7 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.


Udział w spotkaniu można zgłaszać do 4 grudnia pod numerem telefonu 56 621 83 24 lub adresem e-mail: rw.sekretariat@kujawsko-pomorskie.pl

Szczególnie mile widziane będą osoby zainteresowane założeniem własnej pasieki.

- Pszczoły w miastach czują się bardzo dobrze – wiemy o tym, bo od ubiegłego roku wspólnie z Regionalnym Związkiem Pszczelarzy w Toruniu z powodzeniem prowadzimy pasiekę na dachu Urzędu Marszałkowskiego. Wiemy też, że miód wyprodukowany przez nasze pszczoły jest czysty, zdrowy i bezpieczny – potwierdzają to szczegółowe badania przeprowadzone przez Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Nasza konferencja to kolejne przedsięwzięcie, którym promujemy piękną ideę pszczelarstwa, nie tylko na terenach wiejskich, ale również w miastach – mówi marszałek Piotr Całbecki.


Ule w centrach europejskich miast pojawiają się coraz częściej. Także i w Polsce od kilku lat zwiększa się ilość pasiek na obiektach miejskich. Pojawiają się na budynkach hotelowych, restauracyjnych, i instytucjach publicznych - oczywiście w odpowiedniej odległości od ludzi, by owady nie były niepokojone. Pasieka na dachu Urzędu Marszałkowskiego składa się z pięciu uli, każdy zasiedlony jest przez około 35 tysięcy pszczół (więcej). W Toruniu hodowlę pszczół prowadzi także Centralne Laboratorium Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa przy ulicy Żwirki i Wigury.


Prowadzenie pasieki w miastach będzie jednym z tematów konferencji „Pszczelarstwo i gospodarka pasieczna szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego”, która odbędzie się 7 grudnia - w dniu św. Ambrożego, patrona pszczelarzy - w Urzędzie Marszałkowskim. Podczas spotkania będzie też mowa o możliwościach eliminowania masowego ginięcia pszczół poprzez właściwą gospodarkę pasieczną.


Program konferencji

http://kujawsko-pomorskie.pl/pliki/2017/wiadomosci/20171128_miod/Zaproszenie.pdf


Wyniki badań miodu z pasieki na dachu Urzędu Marszałkowskiego

http://kujawsko-pomorskie.pl/pliki/2017/wiadomosci/20171128_miod/miod-wyniki_badan.pdf


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Urząd Marszałkowski
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino