Dzisiaj jest środa, 19 grudnia 2018 roku. Imieniny: Urbana i Dariusza.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Zdolniacha - Ty też jesteś bosski! – po finale

2017-11-06 14:10:41

W sobotę, w restauracji "Boss" w Mogilnie odbył się finał drugiej edycji turnieju „Zdolniacha – Ty też jesteś bosski!”. Spośród zgłoszonych 35 osób, w precastingu wyłoniono 13, która zaprezentowała się przed jury i publicznością na gali finałowej.


Wyniki

I miejsce: Michał Szczepaniak SPR z Trzemeszna otrzymał czek na 2000 zł i możliwość realizacji klipu o wartości 5000 zł, nagrody dodatkowe, puchar, dyplom,

II miejsce: Maja Pieczyńska z miejscowości Tulce otrzymała 1000 zł i nagrody RTV, nagrody dodatkowe puchar, dyplom,

III miejsce: Natalia Kawszyn z Płocka otrzymała tablet o wartości 1200 zł, możliwość przelotu paralotnią, nagrody dodatkowe, puchar, dyplom,

Nagroda publiczności: Amazing Buble Show (Justyna Staszczyk i Joanna Garstka-Woźniak) otrzymały deskorolkę elektryczną o wartości 1000 zł.


Pozostali uczestnicy otrzymali upominki oraz dyplomy.

Pomysłodawcą turnieju jest Mariusz Niecikowski. Organizatorzy to: restauracja "Boss", Mariusz Niecikowski, Projekt Video, Gmina Mogilno.


Jury castingowe stanowili: Marta Wojciechowska, Iwona Szczęsna-Dymel, Krystian Szczęsny i Mariusz Niecikowski.


Jury gali finałowej: Jacek Łągwa z Ich Troje, Andrzej Kobra Kraiński - lider toruńskiej Kobranocki, choreograf tańca Andrzej Starowicz, Leszek Duszyński - lider mogileńskiej kapeli Ivo Partizan oraz Alina Dobersztyn - choreograf tańca.


Przypomnijmy, że I edycję wygrała wokalistka Sandra Wawer inkasując 2000 zł i nagrody dodatkowe. Wówczas, na scenie zaprezentowało się 15 uczestników/grup.


Podczas gali finałowej zaprezentowali się:

Alex Drop (Rzeszyn) - ma 10 lat i artystyczną duszę. Z powodzeniem uczestniczy w konkursach recytatorskich i plastycznych. Jego największą pasją jest muzyka. Uczęszcza do szkoły muzycznej, gdzie uczy się śpiewu i gry na keyboardzie. Bierze udział w licznych festiwalach piosenki odnosząc sukcesy. W przyszłości chciałby zostać piosenkarzem lub nauczycielem przyrody.

Marcin Konieczka (Kołodziejewo) - śpiewa w chórze, w grupie tenorów, mieszka na wsi, gdzie opiekuje się gospodarstwem. Ma kury, króliki, psa i koty oraz sporej wielkości ogród. Jako solista występuje głównie przed lustrem w łazience.

Antonina Ciesielska (Strzelno) - ma 9 lat, swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 5 lat, swoją pasję odnalazła w technice tańca jazzowego. Lubi akrobatykę sportową oraz jazdę konną. Na zajęcia z tańca i baletu uczęszcza do szkoły tańca Raz Dwa Trzy w Inowrocławiu. Uczestniczyła w wielu turniejach tańca, największe osiągnięcia to zdobycie na Mistrzostwach Polski federacji WADF w Białych Błotach tytułu Mistrza Polski w kat. jazz dance solo do lat 8. Wraz ze swoją formacją taneczną wywalczyła również tytuły Mistrzów Polski oraz II Vice- Mistrzów Europy, obecnie przygotowuję się do Mistrzostw Świata w Libercu.

RSC (Mogilno) - to hip hopowa grupa działająca przy Mogileńskim Domu Kultury. Zajmują się tańcem, jak i rapem by szerzyć pozytywny hip hop. Na swoim koncie mają kilkadziesiąt pokazów i koncertów, supportowali takie postacie jak O.S.T.R. Quebonafide, Bisz czy Sitek. eEnergią i optymizmem powodują, że nie da się ich zauważyć na scenie. RSC to skrót od Rockin Style Crew nazwy ekipy którą reprezentują.

Arkadiusz Niedziela (Mogilno) - ma 14 lat, chodzi do II klasy gimnazjum w Mogilnie, zajmuje się grą na gitarze. Do tej pory brał udział tylko w imprezach okolicznościowych - na scenie jest zaledwie od 1,5 roku. Zaczął naukę 3 lata temu. Zaprezentuje utwór "Shadows" Lindsey Stirling.

Natalia Kawszyn (Płock) - to wesoła 13 latka, która kocha śpiewać i występować na scenie. Jest uczennicą VII klasy szkoły podstawowej w Płocku. Tak naprawdę, zaczęła śpiewać zanim nauczyła się mówić. Od 2 lat uczy się profesjonalnie wokalu, jest laureatką wielu festiwali międzynarodowych i ogólnopolskich. W ostatnim czasie jej największe sukcesy to I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Magia Italiana we Włoszech oraz I miejsce w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w Tarnowie. Miała zaszczyt odbierać nagrody z rąk Artura Barcisia, Roberta Janowskiego czy Mietka Szcześniaka. Jej pasja to śpiew, aktorstwo i tresura swoich psów - owczarków niemieckich.

Danceby Queens (Bydgoszcz) - grupa pasjonatek tańca z Akademii Tańca DANCEBY w Bydgoszczy. Dziewczyny (Sandra Relke, Dominika Jaworska, Katarzyna Wajc, Daria Kućmierz i Zosia Dakszewicz) trenują zatańczą dla ze sobą dopiero od roku, a już mają kilka pokazów na swoim koncie. Pokazały High Heels Showcase, czyli taniec na wysokich obcasach w choreografii Sylwii Hilińskiej. Jest to całkowicie nowy styl, który w Polsce zagościł od niedawna i budzi coraz większe zainteresowanie.

Maja Królak (Strzelno) - swoją przygodę ze sceną zaczęła już w przedszkolu, mając 5 lat zdobyła pierwszą nagrodę konkursową. Z czasem śpiewanie stało się nieodłączną częścią jej życia. Na co dzień Maja uczy się w II klasie gimnazjum, trenuje piłkę ręczną oraz rozwija swój talent muzyczny w Domu Kultury w Strzelnie. Bierze udział w licznych przeglądach piosenki, konkursach i festiwalach, które kończy z sukcesami. Jedną z jej ostatnich nagród była Nagroda Specjalna w X Oriońskim Konkursie Piosenki Religijnej we Włocławku. Maja wykona piosenkę Maryli Rodowicz pt. "Polska Madonna".

Maja Pieczyńska (Tulce) - ma 9 lat, chodzi do IV klasy. Uczy się w Zespole Szkół w Tulcach. Lubi śpiewać, tańczyć, czytać książki i rysować. Śpiewa od najmłodszych lat, brała udział w różnych konkursach m. in.: Szkolny konkurs pt: SZANSA NA SUKCESIK, Gminny Konkurs Piosenki Szkolnej, II Wielkopolski Konkurs Szkolnej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

Michał Kamiński (Lipno) - jest uczniem III klasy Gimnazjum Publicznego w Lipnie. Swój debiut sceniczny miał już w przedszkolu, kiedy to tata zaprowadził go na konkurs wokalny, a mały Michał wyszedł na scenę i powiedział, że nie będzie śpiewał. Ale później było już dużo łatwiej. Jest on laureatem wielu konkursów, festiwali i przeglądów wokalnych na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim, regionalnym, wojewódzkim i wielu, wielu innych. Od 7 lat gra także na fortepianie. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej I Stopnia. Dzięki swoim wokalnym osiągnięciom, Michał znalazł się w I edycji programu TVN "Mali Giganci", programie TVP ABC "Petersburski Music Show" oraz programie TVP "Ziarno". Najprawdopodobniej swoją przyszłość chce wiązać ze sceną jako śpiewający aktor.

Michał Szczepaniak SPR (Trzemeszno) – raper, współtwórca grupy hiphopowej „Synowie Rapu” oraz projektu „TRIADA”, od 2016 roku działający solowo. Jego pierwszy kontakt z kulturą Hip Hop to końcówka lat 90. – nieświadome jeszcze wtedy poznawanie tego zjawiska w szkole podstawowej poprzez graffiti, dumnie zdobiące tamtejsze szkolne mury i kolorowe strony magazynu „Ślizg” oraz obserwowanie na przerwach starszych kolegów tańczących breakdance, który w tamtym okresie sam również zaczął ćwiczyć. SPR reprezentuje nurt tzw. "Świadomego Rapu". W swoich tekstach porusza często kwestie społeczno-polityczne, życiowe, egzystencjalne, nierzadko pełne refleksyjnych przemyśleń. Przez lata zagrał kilkadziesiąt koncertów/supportów przed takimi artystami / zespołami jak: Bezczel, Bilon HG, Buczer, Glaca, Grubson, Gruby Mielzky, Kaczor, Kaen, Kękę, Massey, Nagły Atak Spawacza, Paluch, Peja & Slums Attack, RR Brygada, czy Sidney Polak.

Weronika Witulska (Dąbrowa) - ma 10 lat i jest uczennicą kl. IV szkoły podstawowej w Dąbrowie. Śpiewa podczas uroczystości szkolnych i imprez kulturalnych odbywających się na terenie gminy Dąbrowa. Swoim głosem uświetnia również uroczystości ślubne. Weronika brała też udział w przeglądach i konkursach wokalnych, a jej ostatnie, największe sukcesy to: III miejsce w Ogólnopolskim konkursie wokalnym pt. Wygraj szansę który odbył się w marcu 2017 r. w Bydgoszczy, I miejsce w konkursie wokalnym pt. Pokażemy co umiemy, który miał miejsce w czerwcu 2017 r. w Inowrocławiu.

Amazing Bubble Show (Mogilno) - jest to pokaz artystyczny baniek mydlanych, podczas którego wykonywany jest szereg różnych trików, m.in. dmuchanie baniek z ręki, podbijanie baniek lub za pomocą specjalnego sprzętu powstaje "bańkowy worek", dymowy czy ognisty "komin", zamykanie w bańce i inne na ten temat wykonując nowe triki, które wbrew pozorom są bardzo trudne. Pokaz na gali finałowej wykonany został z asystą Joanny Garstki-Woźniak.


25921_t.jpg 25922_t.jpg

25923_t.jpg 25924_t.jpg

25925_t.jpg 25926_t.jpg

25927_t.jpg 25928_t.jpg

25929_t.jpg 25930_t.jpg

25931_t.jpg 25932_t.jpg

25933_t.jpg 25934_t.jpg

25935_t.jpg 25936_t.jpg

25937_t.jpg 25938_t.jpg

25939_t.jpg 25940_t.jpg

25941_t.jpg 25942_t.jpg

25943_t.jpg 25944_t.jpg

25945_t.jpg 25946_t.jpg

25947_t.jpg 25948_t.jpg

25949_t.jpg 25950_t.jpg

25951_t.jpg 25952_t.jpg

25953_t.jpg 25954_t.jpg

25955_t.jpg 25956_t.jpg

25957_t.jpg 25958_t.jpg

25959_t.jpg 25960_t.jpg

25961_t.jpg 25962_t.jpg

25963_t.jpg 25964_t.jpg

25965_t.jpg 25966_t.jpg

25967_t.jpg 25968_t.jpg

25969_t.jpg 25970_t.jpgźródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino