Dzisiaj jest sobota, 16 lutego 2019 roku. Imieniny: Danuty i Juliany.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Zaprzyjaźnij się z książką

2017-11-06 08:50:11

Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie od sierpnia 2017 r. realizuje projekt „Skąd się biorą przyjaciele – zaprzyjaźnij się z książką”.



W pierwszym etapie realizacji zadania z książkami o przyjaźni spotkały się dzieci z mogileńskich przedszkoli. Fragmenty książek o przyjaźni czytały dla nich mogilnianki Joanna Caspari-Filipiak i Mariola Szymandera.


Podczas warsztatów prowadzonych przez Magdalenę Stoińską tworzyły opisy przyjaciół na drzewie przyjaźni a dla przyjaciół wykonywały prace plastyczne.


W październiku uczniowie młodszych klas szkół podstawowych z gminy Mogilno wzięli udział w warsztatach plastycznych. Zajęcia poprowadziła plastyczka Stefania Barańska. Zadaniem uczestników warsztatów plastycznych było zobrazowanie przyjaźni i przyjaciół marzeń.


Starsi uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w warsztatach literackich prowadzonych przez polonistkę Katarzynę Sterymską.


W dziecięcych opowiadaniach pojawili się bohaterowie znanych książek, wymarzeni przyjaciele i prawdziwe historie. Na zakończenie zajęć dzieci mogły poznać dostępne w bibliotece książki o przyjaźni i wysłuchać ich fragmentów.

Najciekawsze prace literackie i ich ilustracje będą publikowane na blogu biblioteki od 15 listopada 2017. Prace zostaną ocenione przez komisje, których skład stanowią członkowie Mogileńskiego Towarzystwa Kultury.

Spotkania w bibliotece były okazją do poznania nowego lokalu placówki i zwykle niedostępnych jej zakamarków nie tylko dla dzieci, ale także ich opiekunów.


Autorzy najciekawszych prac literackich i plastycznych zostaną zaproszeni na warsztaty „Jak powstaje książka”. Poprowadzi je Joanna Tyluś-Malak, autorka książek dla dzieci i właścicielka wydawnictwa „Kurza Stopka”.


Zadanie zakończy mikołajkowe spotkanie i wystawa prac stworzonych w ramach warsztatów.


Celem zadania jest budzenie zainteresowania książką wśród najmłodszych czytelników. Stanowi ono również pretekst do spotkań międzypokoleniowych w bibliotece i do wzmocnienia roli biblioteki w lokalnej społeczności.


Na realizację zadania Skąd się biorą przyjaciele? Zaprzyjaźnij się z książką Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie otrzymała dofinansowanie wysokości 5000 zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki 2017.

25892_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): MBP w Mogilnie
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino