Dzisiaj jest niedziela, 21 października 2018 roku. Imieniny: Urszuli i Hilarego.
PROJEKTY UE
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Program wykrywania zakażeń WZW B i C - bezpłatne badania

2017-10-18 08:58:38

Gmina Mogilno po raz kolejny uczestniczy w „Programie wykrywania zakażeń WZW B i C w województwie kujawsko-pomorskim”. Celem programu jest zwiększenie wykrywalności zakażeń HBV i HCV oraz zwiększenie świadomości w zakresie zapobiegania zakażeniom HBV i HCV.


Wczoraj w ramach współorganizacji programu w sali MDK odbyło się spotkanie edukacyjne dotyczące profilaktyki, diagnostyki i leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, które poprowadziła rezydentka z Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy.

W ramach działań w najbliższy czwartek (19 października) w Przychodni NZOZ Rodzina w Mogilnie w godzinach 15.00-18.00 wykonywane będą badania diagnostyczne krwi (w kierunku HBsAg i na obecność przeciwciał anty-HCV). Z badania mogą skorzystać bezpłatnie mieszkańcy, u których nie stwierdzono wcześniej wzw B, wzw C oraz nie byli leczeni z powodu wzw B, wzw C. Koszty badań finansują w równych częściach Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Gmina Mogilno.

Są jeszcze wolne miejsca, zapisy na badania odbywają się w pok. 101 w Urzędzie Miejskim w Mogilnie lub pod numerem telefonu 52 318 55 24. Z badań będzie mogło skorzystać 100 mieszkańców gminy Mogilno. Zapisy będą prowadzone do wyczerpania liczby miejsc.


25773_t.jpg

25774_t.jpg 25775_t.jpg


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino