Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 roku. Imieniny: Ireny i Kleopatry.
PROJEKTY UE
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Oddziały specjalne dla dzieci autystycznych

2017-10-11 10:13:05

Z początkiem września tego roku szkolnego w Przedszkolu nr 3 w Mogilnie otwarto 2 oddziały specjalne dla dzieci autystycznych. To nowa forma edukacji zorganizowana w naszej gminie i skierowana do dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.


Autyzm jest złożonym i zróżnicowanym zaburzeniem, o szerokim spektrum natężenia objawów. Oznacza to, że środowisko edukacyjne musi zaspokoić bardzo zróżnicowane potrzeby dzieci. Edukacja, terapia i cały model wsparcia tych dzieci powinien odbywać się w specjalnych warunkach, opartych na obserwacji i ocenie rozwoju dziecka.

Dzieci objęte kształceniem specjalnym w Przedszkolu nr 3 w Mogilnie uczęszczać mogą do grupy integracyjnej lub specjalnej. W grupie specjalnej może się znajdować do 4 dzieci z autyzmem, które prowadzi nauczyciel ze specjalnym przygotowaniem pedagogicznym oraz pomoc nauczyciela. Istotne jest to, że dzieci dotknięte diagnozą autyzmu uczęszczają do przedszkola, gdzie nie tylko w optymalny sposób mają zorganizowany proces edukacyjny, ale również w sposób naturalny uczą się zachowań społecznych wśród swoich pełnosprawnych rówieśników z innych grup przedszkolnych. Zajęcia, organizowane pod okiem nauczycieli i specjalistów, są dla dzieci autystycznych doskonałym sposobem kształcenia własnych nawyków, umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych. Uczęszczając do grupy specjalnej dzieci oprócz zajęć integracyjnych biorą udział w realizacji indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych, opracowanych przez nauczycieli i zespół specjalistów.


W naszym przedszkolu do tego celu przygotowaliśmy specjalną salę, którą wyposażyliśmy w wysokiej klasy sprzęt multimedialny, pomoce dydaktyczne do pracy efektywnymi formami i metodami. Zaplanowaliśmy przestrzeń tak by, dzieci czuły się bezpiecznie i dobrze. Na zajęciach indywidualnych organizowanych w gabinetach terapeutycznych, uzyskują pomoc logopedy, psychologa, pedagoga specjalnego, fizjoterapeuty. Biorą również udział w grupowych zajęciach logorytmiki, zajęciach prowadzonych metodą W. Sherborne z udziałem grupy wolontariuszek z ZS w Mogilnie. Oprócz tego dzieci mają zajęcia hipoterapii i kynoedukacji. Głęboko wierzymy, że ta nowa oferta, zaspokoi potrzeby dzieci i oczekiwania ich rodziców. Sprawi, że dla dzieci autystycznych, nasz świat – stanie się w dużej mierze ich światem - mówi dyrektor przedszkola Małgorzata Domańska.


25696_t.jpg 25697_t.jpg

25698_t.jpg 25699_t.jpg

25700_t.jpg 25701_t.jpg


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino