Dzisiaj jest środa, 19 grudnia 2018 roku. Imieniny: Urbana i Dariusza.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Gimnazjaliści z Engelskirchen w Mogilnie

2017-10-04 08:41:37

Od 23 do 29 września, w Mogilnie przebywała 19-osobowa grupa gimnazjalistów z zaprzyjaźnionej szkoły w Engelskirchen (Niemcy). Wymiana młodzieży polskiej i niemieckiej w ramach projektu to niepowtarzalna okazja do nawiązania kontaktów, zacieśniania przyjaźni. Jest to również sposób doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem obcym.Gimnazjaliści zostali zakwaterowani u polskich rodzin. Program pobytu młodzieży niemieckiej w Mogilnie obejmował wiele wycieczek oraz przedsięwzięć realizowanych na terenie szkoły. Dawał uczniom możliwość poznania historii i tradycji naszego regionu oraz stwarzał możliwość do wspólnej zabawy. We wszystkich przedsięwzięciach brali udział zarówno polscy, jak i niemieccy uczniowie.


Pierwszym punktem programu był wyjazd do Grzybowa. Uczniowie podziwiali Gród Pierwszych Piastów, chatę wojów, próbowali swoich sił w strzelaniu z łuku, czy rzucie oszczepem. Podczas kolejnych dni młodzież uczestniczyła m.in. w wyjeździe do Poznania i Torunia. Gimnazjaliści wspólnie wzięli udział w warsztatach wypiekania chleba zorganizowanych w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku, w zajęciach rekreacyjno-sportowych na terenie szkoły, lekcjach oraz projekcie historycznym. Mieli także możliwość zwiedzenia klasztoru. W przeddzień wyjazdu gości została przygotowana kolacja pożegnalna z udziałem: dyrektora SP nr 1, przewodniczącej Rady Miejskiej w Mogilnie Teresy Kujawy, polscy i niemieccy uczestników wymiany wraz z rodzicami.


Realizacja projektu międzynarodowej wymiany młodzieży była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków PNWM w Warszawie, Gminy Mogilno oraz Rady Rodziców SP nr 1.

Organizatorami spotkania były zespoły prowadzące z Polski: dyrektor SP nr 1 Hieronim Rumianowski we współpracy z nauczycielami, oraz z Niemiec - nauczyciele gimnazjum w Engelskirchen: Hauke Bach i Rainer Lukas.


25665_t.jpg 25666_t.jpg

25667_t.jpg 25668_t.jpg

25669_t.jpg 25670_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino