Dzisiaj jest środa, 19 czerwca 2019 roku. Imieniny: Gerwazego i Protazego.
PROJEKTY UE
NFOŚiGW
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Będzie II etap obwodnicy

2017-10-03 14:25:01

Dzisiaj, 3 października w Urzędzie Miejskim w Mogilnie doszło do spotkania, podczas którego burmistrz Leszek Duszyński oraz marszałek województwa Dariusz Kurzawa, podpisali list intencyjny w sprawie budowy II etapu obwodnicy Mogilna.


25653_t.jpgNa spotkaniu obecni byli również starosta Tomasz Barczak oraz Grzegorz Piątek Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury Drogowej i Bezpieczeństwa Ruchu Urzędu marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zgodnie z założeniami, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zobowiązał się do wybudowania II etapu obwodnicy Mogilna. Po stronie gminy konieczne będzie opracowanie projektu oraz wykup gruntów pod przyszłą inwestycję.

Według zapewnień marszałka po zakończeniu inwestycji obwodnica w całości stanie się drogą wojewódzką, natomiast ul. 900-lecia Plac Wolności, Jagiełły, Sądowa, Benedyktyńska staną się drogą gminną. W drugim etapie planowane jest przedłużenie obwodnicy od ulicy Witosa do Żabna, obok oczyszczalni ścieków, tak aby wpięła się w drogę wojewódzką, biegnącą z Mogilna do Wylatowa. Po zrealizowaniu drugiego etapu obwodnica wschodnia Mogilna będzie omijać w całości miasto. Planowane rozpoczęcie inwestycji ma nastąpić w drugiej połowie przyszłego roku.25649_t.jpg

25650_t.jpg 25651_t.jpg

25652_t.jpg

źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino