Dzisiaj jest piątek, 14 grudnia 2018 roku. Imieniny: Alfreda i Izydora.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Po raz kolejny okazało się, jak bardzo potrzebny jest miejski monitoring

2008-02-04 15:36:02

Dwukrotnie pod koniec stycznia, zapis wideo z miejskiego monitoringu przydał się mogileńskim stróżom prawa w sprawach o przestępstwa kryminalne. Do odpowiedzialności pociągnięci zostaną sprawcy kradzieży z włamaniem i sprawca uszkodzenia szyby.


Krótko po północy 22 stycznia tego roku policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do salonu operatora telefonii komórkowej na ul. Jagiełły w Mogilnie. Dwaj mężczyźni (19 i 30 – letni mieszkańcy Mogilna) mieli potrójnego pecha. Po pierwsze zostali zatrzymani przez policjantów na gorącym uczynku, po drugie zabrali z wystawy atrapę telefonu komórkowego, a po trzecie ich zachowanie zostało zarejestrowane okiem kamery miejskiego monitoringu. Za kradzież z włamaniem grozi im teraz od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.


Osiem dni później, przed północą doszło do uszkodzenia szyby w księgarni, również na ul. Jagiełły w Mogilnie. Obsługujący monitoring zarejestrował to zdarzenie. Na drugi dzień ( 31 stycznia) około południa policjanci rozmawiali już z podejrzewanym o przestępstwo 30 – latkiem z Mogilna. Okazało się, że jest to jeden z mężczyzn, którzy wcześniej włamali się do opisanego wyżej salonu. Za uszkodzenie mienia grozić mu może od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia.


źródło: KPP w Mogilnie
nadesłał(a): mł. asp. Tomasz Rybczyński
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino