Dzisiaj jest środa, 19 grudnia 2018 roku. Imieniny: Urbana i Dariusza.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Zakaz wstępu do lasu

2017-08-16 07:17:59

Po nawałnicy, z piątku 11 sierpnia b.r. leśnicy z jednostek Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu oceniają straty w drzewostanach, nieprzejezdnych jest wiele dróg, zniszczona infrastruktura.


Jednostki państwowej i ochotniczej straży pożarnej udostępniają lokalne drogi i zabezpieczają mienie poszkodowanych. Szkody mają charakter powierzchniowy (zniszczone całe drzewostany) oraz punktowy (pojedyncze drzewa).

Największe straty zanotowało Nadleśnictwo Rytel, Czersk, Runowo, Zamrzenica, Woziwoda, Szubin, Przymuszewo i Gołąbki. Wstępne szacunki mówią o ok. 22,3 tys. hektarów zniszczonego lasu i ok. 3,6 mln metrów sześciennych przewróconych drzew. Z tego na terenie Nadleśnictwa Gołąbki połamało ok. 160 tys. m3 na powierzchni ok. 500 ha. Najbardziej doświadczone zostały leśnictwa: Mięcierzyn i Długi Bród.

W związku z zaistniałymi zagrożeniami, na podstawie art. 26 ust 3 pkt 1 ustawy z dnia 28.09.1991 roku o lasach wprowadza się zakaz wstępu do lasu, który obowiązuje aż do odwołania. Podjęte decyzje mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa publicznego oraz sprawny przebieg akcji porządkowania lasu. Nadleśniczy Marek Malak osobiście koordynuje działania podległych służb zaangażowanych przy usuwaniu szkód.


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino