Dzisiaj jest czwartek, 15 listopada 2018 roku. Imieniny: Alberta i Leopolda.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Remonty dróg w naszym mieście

2017-06-12 14:49:14

Trwają prace remontowe przy ul. Elizy Orzeszkowej w Mogilnie. Ich wykonawcą jest wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego firma Kowalski Budownictwo Sp. z o. o. ze Żnina. Również ci sami budowlańcy w najbliższym czasie przebudują ul. Moniuszki.


Zakres robót przy ul. Orzeszkowej obejmuje roboty ziemne i rozbiórkowe, ustawienie 251 m nowych krawężników, wykonanie: 500 m2 nowej podbudowy z kruszywa łamanego, nowej podbudowy z betonu – 521 m2 oraz 450 m2 nawierzchni asfaltowej (na odcinku od ul. Konopnickiej do skrzyżowania z ul. M. Curie – Skłodowskiej) i 556 m2 nawierzchni z kostki betonowej (na pozostałym odcinku w kierunku ul. Paderewskiego). Dodatkowo wykonane zostaną wjazdy do posesji z kostki betonowej – 69 m2 i wyregulowane studzienki dla urządzeń podziemnych.

Całkowity koszt zadania wyniesie 233 134,61 zł brutto.


24752_t.jpg 24753_t.jpg

24750_t.jpg 24751_t.jpg


W najbliższym czasie odnowiona także zostanie ul. Moniuszki. Obecnie Mogileńskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Mogilnie zakończyło roboty sanitarne polegające na wykonaniu 11,5 m kanalizacji deszczowej z rur PVC na końcowym odcinku ulicy (nad jeziorem) oraz na skrzyżowaniu z odcinkiem prowadzącym do przedszkola. Nowe rury odprowadzą wodę spływającą z ulicy zaprojektowanym w osi drogi ściekiem do istniejącej studni kanalizacji deszczowej w alejce biegnącej wzdłuż jeziora. Firma Kowalski Budownictwo ze Żnina wykona nową nawierzchnię - w miejsce dotychczasowej jezdni i chodnika zostanie wykonana pieszojezdnia z kostki betonowej. Podobna konstrukcja powstanie na odcinku prowadzącym do bramy przedszkola. Dodatkowo na wysokości schodów prowadzących do dawnego lokalu 10,5 na początku ulicy zostanie wykonana tzw. opaska także z kostki betonowej. Łącznie powstanie 864m2 nowej nawierzchni i 8,5 m2 opaski, a także ustawione będzie 137 mb krawężników betonowych.

Całkowity koszt zadania wyniesie 162 897,61 zł brutto.


24746_t.jpg

24747_t.jpg24748_t.jpg

24749_t.jpg


W ciągu najbliższych dni zaplanowano także przebudowę ul. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Mogilnie. Zakres prac obejmuje: roboty rozbiórkowe i wykonanie nowej nawierzchni - pieszojezdni z kostki betonowej. Łącznie zostanie wykonane 514 m2 nowej nawierzchni, a także 243 mb krawężników betonowych. Ponadto, umowa obejmuje roboty sanitarne polegające na wykonaniu 15,0 m kanalizacji deszczowej z rur PVC na końcowym odcinku ulicy. Nowe rury odprowadzą wodę spływającą z ulicy zaprojektowanym w osi drogi ściekiem do wybudowanej studni kanalizacji deszczowej. Dodatkowo zostanie przebudowane skrzyżowanie ul. Wawrzyniaka z drogą wojewódzką.

Prace te wykona Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TRANSROL Waldemara Polaka z Wyrobek. Całkowity koszt zadania wyniesie 84 870,00 zł brutto.źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino