Dzisiaj jest środa, 19 grudnia 2018 roku. Imieniny: Urbana i Dariusza.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Młodzież odwiedziła Engelskirchen

2017-05-30 10:33:55

19-osobowa grupa uczniów Gimnazjum im. ks. Piotra Wawrzyniaka w Mogilnie przebywała w zaprzyjaźnionym Engelskirchen w Niemczech. Realizacja projektu międzynarodowej wymiany młodzieży była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie.


Organizatorami wyjazdu były zespoły prowadzące z Polski: dyrektor gimnazjum Hieronim Rumianowski, opiekunowie grupy: Ilona Wilk, Iwona Ciesielska, Edyta Narożniak oraz z Niemiec: nauczyciele gimnazjum w Engelskirchen: Elvira Werner i Hauke Bach. W realizację projektu zaangażował się również Thomas Sehmer - honorowy obywatel Mogilna.


Gimnazjaliści zostali zakwaterowani u niemieckich rodzin. Program 7-dniowego pobytu młodzieży polskiej w Engelskirchen był bardzo atrakcyjny. Dawał uczniom możliwość poznania historii, kultury, tradycji oraz walorów krajobrazowych Nadrenii Północnej Westfalii oraz stwarzał możliwość do świetnej zabawy, poznania stylu i realiów życia rówieśników z Niemiec.


Pierwszym punktem programu była wycieczka do Kolonii. Młodzież wzięła udział w grze miejskiej poznając w ten sposób najważniejsze zabytki oraz historię miasta. Niewątpliwą atrakcją dla uczniów był przejazd kolejką linową nad Renem. Panoramę miasta gimnazjaliści podziwiali z wieży widokowej. Spędzili również mile czas zwiedzając kolońskie zoo oraz na wycieczce w Bonn. Młodzież zobaczyła tam zabytki miasta, między innymi rynek z ratuszem, uniwersytet, dom Beethovena, bazylikę św. Marcina. Następnie statkiem odbyła rejs po Renie do Kolonii.


Kolejnym punktem pobytu był zamek w Brühl oraz spotkanie z burmistrzem Engelskirchen. Podczas wizyty w ratuszu gimnazjaliści obejrzeli prezentację dotyczącą gminy Engelskirchen.

Uczniowie brali udział również w zajęciach lekcyjnych oraz grach i zabawach sportowych zorganizowanych na terenie gimnazjum. Po rywalizacji sportowej młodzież polska i niemiecka spędziła miło czas przy wspólnym grillowaniu.

Niezwykłych wrażeń dostarczył pobyt w parku rozrywki Phantasialand oraz udział w meczu szczypiornistów VfL Gummersbach – GWD Minden.


Realizacja projektu międzynarodowej wymiany młodzieży przynosi szereg pozytywnych efektów w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Z pewnością prowadzi do rozbudzenia u polskiej i niemieckiej młodzieży zainteresowania krajem sąsiada. Uczniowie nawiązują nowe, interesujące znajomości, uczą się tolerancji, łamią stereotypy. Dla polskich gimnazjalistów jest to niepowtarzalna okazja doskonalenia umiejętności porozumiewania się w języku obcym w sytuacjach życiowych.

Realizacja projektu wpływa pozytywnie na rozwijanie wśród uczniów umiejętności podejmowania decyzji, planowania, uczy odpowiedzialności za wykonanie powierzonych zadań.


24550_t.jpg 24551_t.jpg

24552_t.jpg 24553_t.jpg

24554_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Gimnazjum w Mogilnie
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino