Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2019 roku. Imieniny: Jerzego i Wojciecha.
PROJEKTY UE
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Gala laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych

2017-05-24 11:55:54

18 maja, na gali laureatów w auli Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy spotkali się zwycięzcy konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych z rejonu bydgoskiego.


W uroczystości wziął udział Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty,

p. Marek Gralik, który w swoim wystąpieniu pogratulował młodym polonistom, matematykom, przyrodnikom, anglistom wielkich talentów. Słowa uznania skierował również do nauczycieli, dyrektorów i rodziców.

W tym roku szkolnym tytuł laureata w województwie kujawsko-pomorskim (z wszystkich konkursów) uzyskało 161 uczniów; w rejonie bydgoskim 50, w tym tylko 5 w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego. W tej nielicznej grupie znawców języka ojczystego znalazła się jedyna reprezentantka gminy Mogilno i powiatu mogileńskiego, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 Julia Grządziela, która otrzymała pamiątkową statuetkę z napisem „Laureat Konkursu Przedmiotowego” oraz dyplom.

Uzyskanie tytułu laureata gwarantuje Julii ocenę celującą z języka polskiego, a także, już w szóstej klasie, zwolnienie z części polonistycznej egzaminu ósmoklasisty i uzyskanie z niego najwyższego wyniku oraz przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej. To wielki sukces!

Opiekuna szóstoklasistki, p. Małgorzatę Batkowską uhonorowano pamiątkowym dyplomem z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów.

Gali nadano uroczystą oprawę, uświetnił ją występ zespołu muzycznego z Pałacu Młodzieży. Część oficjalną zakończył poczęstunek.

Kurator Oświaty chętnie pozował do zdjęć z nagrodzonymi uczniami.

24494_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino