Dzisiaj jest sobota, 24 sierpnia 2019 roku. Imieniny: Jerzego i Bartłomieja.
NFOŚiGW
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Wolny Uniwersytet Cyfrowy dla seniorów

2017-05-12 10:40:06

Osoby powyżej 65. roku życia z terenu gminy Mogilno informujemy o możliwości wzięcia udziału w projekcie nauczania seniorów korzystania z technologii informatycznych i internetu w ramach nowatorskiej inicjatywy Wolnego Uniwersytetu Cyfrowego.Uruchomienie takiego projektu planuje Fundacja Rozwoju Edukacji Elektronicznej (FREE) w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.


Obecnie Fundacja jest w trakcie pozyskiwania partnerów projektowych, którymi mogą być m.in. jednostek samorządu terytorialnej na poziomie gminy. Nasza gmina zamierza wziąć udział w projekcie Wolny Uniwersytet Cyfrowy. Jednym z etapów doboru partnerów projektu, a tym samym uczestnictwa jest przeprowadzenie przez gminę Mogilno wstępnej rekrutacji potencjalnych/przyszłych uczestników.

Zgłaszając chęć uczestnictwa i deklarując możliwie najwyższą liczbę uczestników gmina Mogilno zwiększy szansę na udział w projekcie, a tym samym organizację warsztatów na naszym terenie.


Projekt adresowany jest do mieszkańców gminy w wieku 65+. Seniorzy będą mieli możliwość udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń (15 spotkań) z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych w ośrodkach zlokalizowanych w pobliżu miejsca zamieszkania. Tematyka dotyczyć będzie praktycznego korzystania z internetu, w tym między innymi: dokonywanie bezpiecznych zakupów, np. leków, żywności czy książek, kupowanie i sprzedawanie produktów, np. na Allegro, bezpieczne korzystanie z bankowości elektronicznej, komunikacja z bliskimi i znajomymi poprzez np. Skype czy Whatsapp, umiejętność posługiwania się pocztą elektroniczną i zakładanie konta, komunikacja z urzędem poprzez profil zaufany e-PUAP.

Informacje na temat dofinansowania wnioskodawca otrzyma w grudniu 2017 r. Rozpoczęcie warsztatów zaplanowane jest na drugi kwartał 2018 roku, pod warunkiem zakwalifikowania się gminy Mogilno jako Partnera Projektu. Będą się one odbywały w formie stacjonarnej na terenie gminy, a każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia szkoleń Wolnego Uniwersytetu Cyfrowego.


Zgłoszenia przyjmowane będą drogą telefoniczną i mailową:

nr tel.:52 318 55 37 – codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30; e-mail: fundusze@mogilno.pl – w zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, datę urodzenia oraz dane kontaktowe.


Termin przyjmowania zgłoszeń 12-26 maja 2017 r.


Serdecznie zapraszamy do udziału.


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino