Monitor Polski
WKU Inowrocław

Sukces zawodniczek "Sokoła"

2017-05-04 10:10:37

W niedzielę, 30 kwietnia, w Świeciu odbył się wojewódzki finał Turnieju Kinder+Sport, w którym zaprezentowały się dwie trójki mogileńskiego „Sokoła” – podopieczne Agnieszki Laskowskiej.

Z 36 drużyn w tej kategorii do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się 8. W finale zespoły zostały podzielone na 2 grupy po 4 zespoły. Druga "trójka" w składzie: Małgorzata Mikołajewska, Katarzyna Heinich i Martyna Gryboś nie zakwalifikowała się do pierwszej "czwórki” - zajęły 7. miejsce w województwie.

Do finału awansowały 4 zespoły: Budowlani Toruń, Pałac Bydgoszcz, Spartakus Koronowo i „Sokół” Mogilno w składzie: Aleksandra Podolska, Agnieszka Lewandowska i Jagoda Kos (wszystkie uczennice klas szóstych Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mogilnie).

W finale nasze zawodniczki uległy drużynie Budowlanych Toruń 1:2. Pokonując Pałac Bydgoszcz i Spartakus Koronowo ostatecznie zajęły II miejsce. W ten sposób zdobyły srebrny medal i wicemistrzostwo województwa kujawsko - pomorskiego.

W dniach 26-29 czerwca będą reprezentować nasze województwo na finale ogólnopolskim w Zabrzu.