Dzisiaj jest niedziela, 16 grudnia 2018 roku. Imieniny: Euzebiusza i Zdzisławy.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Dzień Świadomości Autyzmu w Przedszkolu nr 3 w Mogilnie

2017-04-04 15:12:26

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu oraz Dzień Osób z Zespołem Downa na stałe już wpisały się w harmonogram uroczystości w przedszkolu nr 3.3 kwietnia po raz kolejny przedszkolaki świętowały w kolorze niebieskim, który jest symbolem autyzmu, a kolorowe skarpetki ubrane nie do pary pokazywały solidarność z osobami cierpiącymi na zespół Downa.


Gościem specjalnym uroczystości była Grażyna Rosłaniec, prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Autyzmem i Zaburzeniami Pokrewnymi oraz Ich Rodzinom „Niebieskie serducho”, a na co dzień mama Wiktorii z autyzmem, absolwentki przedszkola, a obecnie uczennicy mogileńskiego gimnazjum.


W tym dniu przedszkolaki z grup integracyjnych, do których uczęszczają dzieci z autyzmem i zespołem Downa zaprezentowały się w krótkich występach. Po zakończonej uroczystości grupy integracyjne wraz z panią Grażyną wybrały się z wizytą do Burmistrza Mogilna, do przewodniczącej Rady Miejskiej oraz do dyrektora Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli - obdarowując ich bukietem niebieskich serduszek.


Pozostałe grupy wykonywały w tym czasie okolicznościowe plakaty i następnie z niebieskimi balonikami i ulotkami informacyjnymi na temat autyzmu przemaszerowały ulicami osiedla wokół przedszkola.


23846_t.jpg 23849_t.jpg

23848_t.jpg 23847_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino